Program


Kobozreneszánsz - Egy hangszer újjászületése Magyarországon - Akusztikus, autentikus

Kobozreneszánsz - Egy hangszer újjászületése Magyarországon - Akusztikus, autentikus


Akusztikus, autentikus
Kobozreneszánsz
Egy hangszer újjászületése Magyarországon
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. november 10. péntek, 19:00

Avrix mi galanica
Lamento di Tristano/Miri It is
Moldvai menyasszony
Tánc-kíséret
Kis pacsirta a magosban
Táncoló balladák
Országúton masírozok
Funuh és koboz
Seprődi Borbála
Hegyen s földön
Barcasági táncok
Ballo Ongaro
Recés a szőlő levele
Moldvai táncok
Szlama László (koboz); Mihó Attila (hegedű); Török Tilla, Török Flóra (ének); Kerényi Róbert (furulya); Dresch Mihály (fuhun); Bolya Mátyás (koboz)Bordó Sárkány Régizene Rend; Anno Musica; PásztorHóra zenekar; Kobzart; SzlamaBandMagyar Állami Népi Együttes

A Junior Prima díjas Szlama László hangszere, a koboz, egyike a legkülönlegesebb pengetős hangszereknek. A koboz egy régi hangszercsalád tagjaként zenei utazásra csábít térben és időben egyaránt: a koncerten a hagyományos darabok mellett így rendkívül kreatív feldolgozások is megszólalnak. Szlama László barátai segítségével idézi meg a népzene és a történeti zene legszebb dallamait, és személyéhez köthető produkciókon keresztül mutatja be ezt a régi-új hangszert, mely egyre nagyobb szerephez jut a „kortárs” zenei életben is. Szlama partnereként olyan együttesek lépnek színpadra, mint a fergeteges hangulatú koncertjeiről ismert Bordó Sárkány Régizene Rend, a régizenét az autentikus népzene irányából megközelítő Anno Musica, az ősi csángó zenei hagyományt a budapesti táncházas generáció fiatalos dinamizmusával ötvöző PásztorHóra, a nem mindennapi felállású Kobzart vagy a SzlamaBand. De együtt zenél majd Szlama Lászlóval Mihó Attila, Török Tilla és Török Flóra, Kerényi Róbert, Dresch Mihály és Bolya Mátyás, sőt egy közös produkció erejéig közreműködnek az estén a Magyar Állami Népi Együttes táncosai is.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

Lázár Ervin mesejátékát már számos változatban láthatták az író rajongó olvasói. Tévéjáték, könyv, vagy színházi formában, sőt egy generáció nevelkedett Dömdödöm kedves versmondásán, vagy Bruckner Szigfrid hencegő oroszlán nagyzolásain.

Ajánló


40 évvel első szegedi előadása után visszatér az István, a király!

A Vivace Táncforgatag 6 budaörsi sportegyesület és 300 táncos részvételével kerül megrendezésre 2024 június 1-én, 18 órai kezdettel a RaM-Art…

„Rájöttem, hogy az emberek soha nem fognak megváltozni. Mindig hagyni fogják, hogy az okosabb és erőszakosabb ember uralkodjon rajtuk. Aki…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat