Jó időben szólunk, hogy 2016 áprilisában találkozhattok a klasszikus zenekarral, méghozzá a Barba Negra Music Clubban.
TÁTRAI BAND
Tátrai Tibor - gitár
Horváth Charlie - ének
Pálvölgyi Géza - billentyűk
Solti János - dob
Horváth Kornél - percussion
Glaser Péter - bass
Csiszár Péter - sax
Vincze-Fekete Vera - vokál
Czutor Anett - vokál
A Barba Negra vezetősége úgy döntött, hogy szigorúbb szabályokat léptett életbe a biztonságos szórakozás érdekében: minden programunknál külső zónás beléptetést vezetünk be. Akinél szúró-, vágóeszközt találunk, nem áll módunkban beengedni a területre. Véleményünk szerint, aki szórakozni szeretne, annál ne legyen ilyen eszköz! Ha lehetséges, ne hozzatok magatokkal nagyobb táskát, hátizsákot! A beléptetésnél a biztonsági személyzet a csomagok teljes tartalmát ki fogják pakoltatni -személyes jellegű dolgoktól függetlenül! Ez esetben a beléptetési idő tetemesen meg fog nőni. Ittas személyt és/vagy agresszív magatartást mutató vendéget nem áll módunkben a helyszínre beengedni, illetve az így viselkedőket a kultúráltan szórakozni vágyók kényelmének érdekében a területről haladéktalanul eltávolítjuk!
Megértéseteket köszönjük.
Repülöm a piros eget, égve reped,
siratom-e, siratom-e majd eleget?
Ha valami így fáj, mélybe talál,
nem a seb, a lélek,
az kiabál.
(Szarka Tamás: Repülöm a piros eget)
Makszim Gorkij első, 1892-ben nyomtatásban is megjelent elbeszélése, a romantikus hangvételű, tragikus szerelmi történetet elmesélő Makar Csudra a neves orosz író egyik legnépszerűbb prózai műve, amely alapján több feldolgozás is készült. A legismertebb ezek közül az 1976-ban kiugró sikerrel bemutatott, Emil Loteanu által rendezett zenés játékfilm, „A cigánytábor az égbe megy”, amely azóta is a szovjet filmművészet legnézettebb alkotásai közé tartozik.
A vén Makar Csudra által elmondott legenda egy büszke cigányfiú, Lojko Zobar és a gyönyörűséges cigánylány, Esthajnal találkozásáról szól, akik egymásba szeretnek, ám a szerelem mindent elsöprő érzését mégis béklyónak tartják, mert útjában áll a szabadságuknak. Mivel egyikük sem akar engedni a másiknak, Lojko végül megöli Esthajnalt.
A szerelem és szabadság fájdalmas ellentétének témája régóta foglalkoztatja Szarka Tamást, a Ghymes együttes legendás költő-zeneszerzőjét, aki számos dalt komponált Gorkij elbeszélésének ihletésére. Megfogalmazása szerint az általa írt cigányballada „két gyönyörű, erős és büszke emberről szól, akiknek annyira erős a szabadságvágya, hogy nem bírják el a világ legszebb kötelékét, és inkább belehalnak”. Szarka Tamás új színpadi művének zenei világa az autentikus cigány népzenében gyökerezik, a nagyszabású produkció látványos vizualitással, lendületes táncokkal és drámai erejű színészi játékkal idézi meg a cigányság folklórját, szenvedélyes lelkületét.
Különös játékot talál ki egy baráti társaság: bárkinek megszólal a telefonja, képes vagy szöveges üzenetet kap, együtt hallgatják, olvassák, nézik… A hétköznapi estén váratlan titkok pattannak föl, évtizedes szövetségek kapcsai kezdenek kilazulni… Pedig eddig úgy gondolták, jól ismerik egymást – ám lassanként elszabadul a pokol...
A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely a magyar zenei szcéna egyik legérdekesebb és legszerethetőbb kollaborációjává vált. A két zenekar különleges stílusokat képvisel: a Bohemian Betyars a folk-punk, világzene és balkáni hangzás keverékével, míg a Parno Graszt a tradicionális cigány népzenét képviseli.
Egyenesen Argentínából érkezik a Margitsziget színpadára a méltán világhírű MALEVO táncegyüttes. A kizárólag férfiakból álló csapat modern ütőhangszerekkel és dinamikus…