A varázsköpeny két kicsi borz, Kuksi és Muksi kalandjait meséli el, akik Csupafül, a furfangos nyuszi és
Sün Sógor segítségével megmenekülnek a buta Farkas és a ravasz Róka elől.
Bábjáték a testvéri szeretetről a Batyu Színház előadásában. A Grimm fivérek meséje nyomán írta és rendezte: Albert Péter. Az előadás a X.Kelenvölgyi Bábjátékos Találkozón a Legjobb bábszínpadi dramaturgia díjat kapta. Az előadás után családi táncház a Téka együttessel és kézműves foglalkozás is várja a vendégeket.
A táncházat a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő Csoóri Sándor programja támogatja.
Belépő: 1400 Ft (3 év alatt ingyenes)
Amikor János, a kanászlegény furulyázásba fog, malacai úgy táncolnak, hogy kacag, aki látja. Megtetszik ez a királylánynak is. Kéri Jánost, adna neki egyet. Ad is a legény jó szívvel, de nem ám pénzért. Hogy mi a malac ára, a néző csak sejtheti, látni azonban nem látja.
Míg Patkó Bandi, a törvényen kívüli somogyi betyár az Ősborókásban üvöltve énekel, addig a Tekintetes, Nagyhatalmú, Méltóságos, Címzetes Hercegbáró, a vármegye földbirtokos nagyura már aludni készülődik.
Örkény István leghíresebb darabjában a háború természetrajzát írja meg félelmetes lélektani pontossággal. Ahogy Tóték otthonát elborítják a dobozok, lassan megkérdőjeleződik a valóság, és Mátraszentanna Wes Anderson inspirálta idilljében az Őrnagy katonás léptei nyomán elhatalmasodik az őrület.
Megszületni isteni ajándék, hát még akkor, ha az emberfia egy szőlőszemből születik. Kálmán és Boriska
mindketten szőlőszemből születnek, testvéries és szerelmetes kapcsolatukra ezer veszély leselkedik.
Az interaktív mese a szőlő- és szüret-szokáskör tárgyi elemeit használja fel a palóc nyelv és élő népzene
valós, léleknyitogató közegében.
Hősünk, aki a Szűzanya egy könnycseppjétől fogan, egy gyermekért áhítozó királyi párnál lát napvilágot. Felnő, majd útra kel: békét teremt, megharcol a szerelméért, táltost szerez; legyőzi a boszorkányt, majd Dzsénárt, a gőgös, gonosz embert és az Éjfél banyát; visszaviszi a szomszéd király szerelmét, majd viszontagságos útjáról visszatérve boldogan él Tündér Ilonával.
Előadásunk egy körforgás. Macskánknak nem ez az első köre, nem először akar átjutni a lakatlan szigetről a túlpartra. Ő ezeken a próbákon-meséken-helyzeteken már végig ment, többször is...
A Nefelejcs Színház előadásában Boribon szeretné, ha Annipanni mesélne neki az új mesekönyvéből, de rengeteg a tennivaló, Annipanni nem ér rá. Ráadásul még alma sincsen otthon, amiből finom almás pitét lehetne sütni, így Boribon almáért indul kis piros autójával.
Az esztétikai élmény, annak közös megélése, otthoni felidézése, s újraélése a csecsemő-szülő kapcsolat erősítésén, elmélyítésén túl, új tapasztalatokkal, ismeretekkel gazdagítja a kisgyermeket. Hatékonyabban, mint bármikor későbbi élete során. A művészet ebben az életkorban segíthet talán a legtöbbet.