Ezt a fájdalmasan szép és emberi darabot Magyarországon még nem mutatták be. Az ősbemutató a Karinthy Színház és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának koprodukciójában készül.
A négyrészes, játékfilmes elemekkel gazdagított dokumentumfilm elmeséli a Vígszínház 1896-tól 2021-ig tartó 125 éves történetét, felvillantja a fontosabb fordulópontokat, az örömteli és fájdalmas pillanatokat.
Gryllus Dániel és Lackfi János még 2020 tavaszán, a járványügyi korlátozások idején – e-mailen és telefonon kommunikálva – együtt írtak egy dicsőítő éneket, melynek rendkívül kedvező volt a fogadtatása az – akkor csak online – hallgatók körében.
Alkottál már betonból?
Tudod mit jelent a zsaluzás?
Most egy 24X24 cm-es panelba készítheted el saját betonszobrodat. A téma az ablak lesz, amelyhez kiindulásként megismerkedünk David Hockney gyűjteményünkben található művével.
Egy órás kikapcsolódás és relaxáció hangtálak, színek és illóolajok jótékony hatásának segítségével.
Foglalkozásvezetők: Farkas Viktória a Csili Lélekrágcsálók könyvtári klubjának vezetője és László András hangmasszőr
Szeretettel ajánljuk az előadást egy kis nosztalgiázásra azok számára, akik már jártak Üzbegisztánban, azoknak pedig, akik még nem ismerik, hogy kedvet kapjanak egy mesés utazáshoz.
A VIP csomag tartalmazza a művészekkel való pezsgős koccintást a koncert után, fotózást, és egy palack névre szóló, személyesen dedikált Roby Lakatos minőségi villányi bort. Az esemény hossza cca 30 perc.
Indul a tavaszi-nyári sétaszezon! Mi mással kezdhetnénk, mint egy izgalmas terézvárosi sétával, méghozzá Deák Gábor, a zsidó tematikus séták egyik legismertebb vezetőjének segítségével. Fedezzük fel együtt Terézváros rejtett zsidó emlékeit, történeteit és titkait!
Meg tudsz nevezni húsz női művészt? Esetleg tízet? Na, jó, legyen öt. A négyalkalmas előadás-sorozatban női alkotókon keresztül nézzük végig a művészet történetét a középkori apácáktól a kortárs trendekig, hogy lássuk, milyen utat kellett bejárnia a nőknek, amíg passzív szemlélőből aktív alkotóvá váltak.
"A világ számos, civilizációtól távoli túraösvényén eltöltött hosszú hónapok rengeteg mindenre megtanítottak. Bizonyára azt gondolod, hogy ezek a természetről, a hagyományos- és az ultrakönnyű túrázásról, a felszerelésekről, vagy éppen a túlélésről szólnak.
Sándor László, zeneszerző, 2021-ben szerezte meg doktori fokozatát a Zeneakadémián. Kutatási területe a késő középkor zenéje, különösképpen Guillaume Du Fay életműve.