A kicsik már a mászás megindulásával felfedezésre indulnak, a világ megismerésének vágya sarkallja őket állandó tevékenységre, aktivitásra. Itt, a Kuckóban lehetőségük nyílik ebben a csodálatosan megkomponált, biztonságosan kialakított környezetben kúszni, mászni, gurulni, bukfencezni, ügyesedni.
Ha szeretnél egy felhőtlen délutánt eltölteni gyerkőcöddel, szeretsz ragasztani, vágni, tapasztani, gyúrni, maszatolni, akkor itt a helyed, Polipkutya biztos itt lesz ezeken az alkalmakon!
Óvodásoknak szánt programunkat a Ringató-módszertanra jellemző igényesség jellemzi zenei és pedagógiai szempontból egyaránt. Értékes zenei és irodalmi anyaggal találkoznak az óvodások, ezzel együtt figyelembe vesszük a gyerekek életkori sajátosságait és az adott csoport fejlettségi szintjét. Célunk mindenekelőtt az élmény megteremtése Kodály Zoltán és Forrai Katalin tanítása nyomán.
Icinke-Picinke – a frissen született tündérjelölt – mindenáron varázspálcát akar szerezni, mert varázslat nélkül nem tündér a tündér. Találkozik az erdő lakóival, akik mind-mind segítségre szorulnak, de a szeleburdi, oktondi kis tündér csak magára tud figyelni – varázspálcát mindenáron! –, s bizony hányattatott útja végén nagyon elcsodálkozik azon, hogy hol is lakik a hőn áhított varázslat… egy segítő kéz, egy megértő mosoly, a figyelem sokszor a legnagyobb csoda...
Volt egyszer egy öreg molnár, akinek volt három fia. A két idősebb elosztotta az örökséget apjuk halála után, így a legkisebbnek csak a Macska maradt..
„Ne búsulj gazdám, add nekem a csizmádat és a kalapodat, majd én segítek rajtad…” mondja a macska.
Az épületekhez hasonlóan a zeneművek is apró alkotóelemekből állnak. Hangokból, hangszínekből, a zene egyetemes törvényeinek engedelmeskedve – néha pedig azokat áthágva. De hogyan épülnek egymásra a zene építőkövei? Miként támogatják és színesítik egymást az egyes hangszerek és szólamok? Hogyan lesz több a zene, mint részeinek összessége?
Korunk embere a cégvezető. A napi hajsza vagy megedzi, vagy egy életre megcsömörlik. Mindenből a legjobb jár neki: nőből, karórából, öltönyből, autóból. Ez határozza meg napi értékítéletét, életstílusát: marad a könyörtelen egyes szám első személy, az ÉN. Ehhez idomulnia kell feleségnek, szülőnek, gyereknek, mert a cég mindenek felett – és egy pillanat műve a bukás.
“Gyerekek, gyerekek, szeretik a perecet. Mókusok, mókusok, szeretik a mogyorót. Erre csörög a dió, arra meg a mogyoró. Mókusoknak az való, ropogtatni csudajó!”
Mimó és Csipek nagyon szereti a természetet, és örökmozgó kutyusukkal, Ficakkal együtt gyakran tesznek hatalmas sétákat az erdőben. Tartsunk velük ezúttal mi is, hiszen nemcsak az erdő állatairól és növényeiről tanulhatunk tőlük rengeteget, de arról is, miként tudjuk megóvni környezetünket!
2025. március 29-én 9 és 13 óra között negyedik alkalommal rendezzük meg az Elő a nyuszifülekkel! című húsvétváró családi napunkat a KMO-ban. Mindenkit szeretettel várunk ezen a húsvétváró délelőttön.
Péter egy szép napon kimegy sétálni a Nagypapa háza melletti tisztásra. Barátaival a kacsával és a rigóval játszik és közben nem gondol a Nagypapa figyelmeztetésére. Ő nem fél senkitől, még az erdőt és a tisztást járó ordas farkastól sem..
Az épületekhez hasonlóan a zeneművek is apró alkotóelemekből állnak. Hangokból, hangszínekből, a zene egyetemes törvényeinek engedelmeskedve – néha pedig azokat áthágva. De hogyan épülnek egymásra a zene építőkövei? Miként támogatják és színesítik egymást az egyes hangszerek és szólamok?
Családi, zenés, mesés, kézműves délelőtt.
Jó időben helyszín a Marczi kertje. Rossz idő esetén a programot a művelődési központ belső tereiben tartjuk meg.
Számos műhelyfoglalkozás keretében avatott mesterektől sajátíthatjuk el a gyapjúfeldolgozás folyamatait (gyapjútisztítás, kártolás, farkasolás, fonás gyalogorsón és rokkán, nemezelés, szövés, varrás...). A műhelyfoglalkozások mellett kézműves portékák, alapanyagok vására vár minden érdeklődőt.
Volt egyszer egy öreg molnár, akinek volt három fia. A két idősebb elosztotta az örökséget apjuk halála után, így a legkisebbnek csak a Macska maradt..