Az Egy óra versek közt előadásain a Miskolci Nemzeti Színház művészeinek társaságában/tolmácsolásában klasszikus és kortárs költők legszebb költeményeit hallhatják a kedves látogatók.
Mit jelent nekünk József Attila? Ismerjük az életét. Van kedvenc versünk tőle. Életszakaszainkban újra- és újraértelmezzük sorait. De ritkán gondolkozunk el azon, hogy milyen pusztító szenvedély és szeretni vágyás élt benne.
Radnóti Miklós zsenialitásának állítanak emléket Feczesin Kristóf és Bodoky Márk, a Miskolci Nemzeti Színház fiatal színművészei az „Életigenlő” című előadásukban. Naplójegyzetek, versek, csontig hatoló pillanatok, melyeket sosem fognak feledni - most a Tudomány és Technika Házában április 25-én 19.00-tól.
A lecsúszóban lévő vén ripacs – alias Hobo - arra a pofátlanságra vetemedett, hogy az eddig elkövetett gátlástalan előadásait kiterjessze egy eddig nem használt műfajra, a bábszínházra, és ehhez elkészítette „Medvevára” című zenés művét.
A TTH Színpad Harsányi Attila és vendégei sorozatunkban a miskolci színészek improvizációja, jó adag humorral, kreativitással frissítő színházi élmény.
A „Szelíden és szilárdan” című előadás elénk tárja Szabó Magda életét, felidézi az írónő kivételes pályaívét, gyermekkorát, szüleihez fűződő kapcsolatát, házasságát, íróvá érését.
Képzeletbeli dokumentumjáték Weöres Sándor macskájáról. Weöres Sándorról. Sándorról. Sanyikáról. Sírtok majd és nevettek!
Az előadást májusban visszavonultatjuk, azaz jön a darabtemetés.UOLSÓ 2 ELŐADÁS!
HOBO: Majdnem hatvan éve figyelem a popzenét és elég régóta külön úton ugyan, de kapcsolatban vagyok vele. Sok éve foglalkoztat a gondolat, hogy valamilyen formában megírjam azt a rengeteg mindent, amit a szakmáról, kollégákról tudok.
A „V/Észhelyzet Debrecenben” most Miskolcon, a Tudomány és Technika Házában, május 19-én este 18.00 kor! Az előadás után a szerző dedikál és beszélget a nézőkkel.
A Lábujjhegyen új évadában ismét játékra hívja egymást (és a közönséget) a két előadó, Megyeri Léna tánckritikus és Bősze Ádám zenetörténész: minden előadáson egy-egy hívószót vagy témát körbejárva idézik meg a tánc- és zenetörténet legendás alakjait, megkerülhetetlen mesterműveit és lebilincselő történeteit.
A Dramatizált Biblia társulata Jézus Krisztus szenvedéstöténetét mutatja be a Biblia szavának tolmácsolása által – művészi intonációval és a zene eszközeivel.
Több, mint száz éve - 1922. október 7-én - született az egyik legmegrázóbb második világháborús emlékirat, az „Asszony a fronton” (1991) szerzője, Polcz Alaine. Az erőszakról való hallgatás tabuját töri meg az előadás.
A Teljes lényeddel című színházi est Polcz Alaine egész életén kísérli meg a hallgatóságot végigvezetni. Egészen fiatal korától az utolsó napokig.
AZ ELŐADÁST KÖVETŐEN A NÉZŐK POZITÍV ÉLETSZEMLÉLETET ÁTADÓ INTERAKTÍV
BESZÉLGETÉSEN VEHETNEK RÉSZT, AMELYRE KÜLÖN TUDNAK JEGYET VÁLTANI.
Műsorukba Ady Endre, Reményik Sándor, Weöres Sándor, Wass Albert, Romhányi József költeményei mellé olyan népszerű dallamokat válogattak, mint a Meseautó vagy a Macskák című musical, a Charlie nénje zenés játékának részletei.
Bori ismét kilép a közösségi média kényelméből, és elhozza azt a szókimondó, vitriolos humort, amit már megszokhattunk tőle. A rá jellemző dalparódiák, sztorik és nyelvi lelemények a szemünk előtt születnek meg (vagy épp esnek szét), hogy a végére egy igazán szórakoztató egésszé álljanak össze.
„Azt hiszem, rájöttem a „Nápolyt látni és meghalni” magyarázatára. Annyit jelent, mint Nápolyt meglátni, megismerni, és soha többet nem akarni elmenni, itt élni, amíg meg nem halunk. Mint a mesében. Jó lenne még élni sokáig, de csak így együtt, ahogy vagyunk!”
(Márai Ilona, Nápoly, 1950)