Mit jelent nekünk József Attila? Ismerjük az életét. Van kedvenc versünk tőle. Életszakaszainkban újra- és újraértelmezzük sorait. De ritkán gondolkozunk el azon, hogy milyen pusztító szenvedély és szeretni vágyás élt benne.
Az EGY ÉLETEM sorozatban ismert művészek mesélnek életükről, a sorsfordító pillanatokról és azokról a történetekről, amelyek igazán meghatározták őket.
Egy különleges, rendhagyó előadással folytatódik a sorozat. Ezúttal nem egy ember áll ki a színpadra, hogy elmesélje az életét, hanem egy házaspár. Nem is akármilyen pár.
A lecsúszóban lévő vén ripacs – alias Hobo - arra a pofátlanságra vetemedett, hogy az eddig elkövetett gátlástalan előadásait kiterjessze egy eddig nem használt műfajra, a bábszínházra, és ehhez elkészítette „Medvevára” című zenés művét.
Egy számítógépes játék karakterei a színpadon. Négy karakter, akit a közönség tagjai határoznak meg. Versenyeznek egymással egyéniben, csapatban, kettesével-hármasával összeállva. Összemérik fizikai, szellemi erejüket, kreativitásukat vagy épp rímelési képességeiket. Érzelmes dráma műveltségi kvízkérdésekkel, történetmesélés plankelés közben musicalbetétekkel tarkítva... Bármi megtörténhet, amit a játék keretei engednek! Gamer effektek, kihívások, természetesen a közönség ötletei alapján.
A Lábujjhegyen új évadában ismét játékra hívja egymást (és a közönséget) a két előadó, Megyeri Léna tánckritikus és Bősze Ádám zenetörténész: minden előadáson egy-egy hívószót vagy témát körbejárva idézik meg a tánc- és zenetörténet legendás alakjait, megkerülhetetlen mesterműveit és lebilincselő történeteit.
Két zseniális énekes, két feledhetetlen hang és egyéniség. Cserháti Zsuzsa és Máté Péter dalai a mai napig élénken élnek a lelkünkben, számos emlék fűz dalaikhoz. Különleges két ember, különleges kapcsolattal. Örökké aktuálisak, mindenkiről, mindenkinek szólnak! Két fiatal előadásában, a lelkükből csendülnek fel az örökérvényű szövegek és dallamok...
Az Egy óra versek közt előadásain a Miskolci Nemzeti Színház művészeinek társaságában/tolmácsolásában klasszikus és kortárs költők legszebb költeményeit hallhatják a kedves látogatók.
Újra Vendégségben Miskolcon
Emlékszel még? Fedor Vilmos múltidéző beszélgetése a Kossuth-díjas Csiszár Imrével, a miskolci színjátszás legendás rendezőjével és vendégével.
A két különböző korszakban játszódó történelmi drámát annak vizsgálata köti össze és teszi igazán egymásra-épülté, hogy milyen lehetőségei vannak a külső körülmények miatt lelkiismeretileg is egérfogóba került embernek? A politikai zsarolás áldozata vajon hőssé válhat-e?
Hogyan lassuljunk le a gyorsuló világban? Hogyan legyünk bölcsek, miközben a mesterséges intelligencia térhódításával a vesztünkbe rohanunk? Ki boldog valójában?
A „V/Észhelyzet Debrecenben” most Miskolcon, a Tudomány és Technika Házában, május 19-én este 18.00 kor! Az előadás után a szerző dedikál és beszélget a nézőkkel.