Az Artisjus-, Junior Prima és kétszeres Orszáczky-díjas Oláh Krisztián kvartettje hat éve alakult. A januári Jazzműhelyben Perspectives of Verve című, 2024 őszén rögzített negyedik lemezüket mutatják be. Nagy utat tettek meg debütáló albumuk, az At the Back of My Mind óta, mely a modern mainstream jazz vonásait viselte magán.
Gerlóczy Zsigmond zongorista-zeneszerző még nincs harminc, de előadóművészi és produceri munkáira olyan muzsikusok figyeltek fel, mint Tigran Hamasyan, Jacob Collier és mindenkori példaképe, Keith Jarrett.
Néhány éve már Budapesten is heti rendszerességgel tartanak jameket az improvizáció fanatikusai szerte a városban. Ezek az események önmagukban műfajjá váltak.
Bizonyosan óriási várakozás előzi majd meg az évad művésze, Snétberger Ferenc és az ötszörös Grammy-díjas Dianne Reeves közös koncertjét – a művészek részéről is.
Várallyay Petra ritka tünemény. Szólófellépéseivel koncerttermeket tölt meg, emellett érzékeny, értő zenei párbeszédet folytat rendszeres vagy alkalmi muzsikustársaival, sőt akár olyan zenészekkel is, mint Bobby McFerrin, Uri Caine vagy Benjamine Clementine.
Wayne Shorter a jazztörténet legendás korszakában vált elismert művésszé, majd maga is igazi legenda lett. Zeneszerzőként és szaxofonművészként pályája minden szakaszában maradandót alkotott, de zenei utazásának csúcspontja talán a Danilo Pérezzel, John Patituccival és Brian Blade-del alkotott kvartettje volt.
Szinte hihetetlen, hány olyan, párját ritkítóan tehetséges művész lépett már fel a Müpa színpadain, aki valamikor Prince alkotótársaként dolgozott. A trombitás, zeneszerző, arranzsőr Philip Lassiter 2010-től volt a New Power Generation fúvóskarának hangszerelője és vezetője.
Till Brönner nemcsak a mai német jazzélet legnevesebb művésze, az egész világon elismert trombitás-énekes. Hitelesen képviseli a fősodratú jazzstílusokat, de a modern irányzatokra is nyitott, így pop-, latin-, R’n’B- és hiphop-elemeket is hallhatunk kiemelkedően népszerű lemezein.
A 2002 óta fennálló zenekar improvizatív kamarazenét játszik, kompozícióikat balkáni, távol-keleti és afrikai zenei kultúrák inspirálták, de a szigorúbban szerkesztett darabokban a középkori zene, az európai népzenék és a kortárs zene hatásai egyaránt fellelhetőek.
A zseniális és sokoldalú Roy Hargrove 30 éve trombitálta össze ezt a szaxofonos parádét, amely szinte túlcsordul 73 perc fölötti időtartamával. Hargrove (1969-2018) csodákat teremtett: kvintett lemezein kívül big band-et alapított, széles kapukat nyitott a hip-hop és az R&B felé.
A Pankastic! zenekar már első évében úttörő sikereket ért el, sajátos „Django-pop” stílusával, új színt hozva a magyar könnyűzenei palettára. Zenéjük ötvözi a jazz és a modern pop elemeit, akusztikus hangszereken megszólaltatva. Repertoárjukban olyan saját szerzemények szerepelnek, amelyek a zenekar különleges stílusát és hangulatkeltő erejét tökéletesen tükrözik.
Tíz év után újra külföldi slágerek jazzes-feldolgozásaival jelentkezik a Fonogram-díjas sikerprodukció, a Jazzkívánságműsor.
A Sárik Péter Trió és Szőke Nikoletta ismét a közönségük kívánságai alapján állítottak össze egy új lemezanyagot, melyen az elmúlt évtizedek legismertebb világslágerei hallhatók.
A Balázs Elemér Group Magyarország egyik legnépszerűbb jazz-zenekara, melyet a nemzetközileg is széles körben elismert virtuóz jazzdobos, Balázs Elemér alapított 2000-ben. A Group kiemelkedően egyedi hangzásvilágot alakított ki, melyet leginkább a dallamközpontúság és a különleges ritmika jellemez, a férfi- és női hang érdekes kontrasztjával színesítve.
Udvaros Dorottya ezen az estén pályájáról vall prózában és dalban. Az előadás zenei alapja a Mégis szép c. lemez néhány dala, melyek
kiegészülnek további, ehhez az esthez válogatott dallal.
A Vörös Róbert által rendezett produkcióban a művésznőt Furák Péter kíséri zongorán.