A pillanatban létezés öröme: ezt jelenti – oly sok más mellett – az improvizáció, amely alapköve a jazznek, a népzenének, és bizonyos fokig a klasszikus zenének is. A rögtönzés művészetét ünneplő koncert előadói a magyar jazz és könnyűzene, a népzene és a cigányzene ikonikus alakjai, akiknek az improvizálás az anyanyelve, a műfajok közti határok ledöntése pedig lételeme.
Fővárosunk a Duna vízéről nézve lélegzetelállító élményt nyújt, mind az idelátogatók, mind a helyiek számára, egy itt töltött este pedig új energiákkal és csodálattal tölti fel az embert. Hajózz Budapest szívében és gyönyörködj a világörökség részévé nyilvánított panorámában!
A népi örökség példátlanul nagy hatással volt a magyar kultúra kialakulására, annak minden területén. Sajátos zenei, előadóművészeti, építészeti és képzőművészeti világának fejlődését nagyban befolyásolja a mai napig.
A zenekar 2023 szeptemberében alakult pár fiatal galgamenti népzenész közreműködésével. A jelenleg 6 tagú formáció valamennyi tagja kisgyermekkora óta tanul zenélni a környékbeli művészetoktatási intézményeknek köszönhetően.
Rézeleje Fanfárosokként 2020 óta játszunk együtt, elsősorban moldvai és balkáni tánczenét. Ahol megjelenünk, megidézzük azt a hangulatot, ahogyan a népi dallamok a mai korban eredeti közegükben tovább élnek: modern hangszereken megszólalva, egy rezesbanda ropogós hangzásával.
Műfajok találkozása! A népzene természetesen találta meg az útját a populáris kultúrába. Deva és a Danubia Zenekar két stílusból közelít a népdalhoz, a moderátor pedig: Bartók Béla.