A tavaszi szünetben játékos nyomozásra hívjuk a családokat. Egy bűntény rejtélyét kell megfejteni?
Vagy Józsit kell megmenteni? Esetleg valami más a feladat? A helyszínen kiderül.
A Budai Vár-barlang Budapest egyik legkülönlegesebb látnivalója, Magyarország egyik legrendhagyóbb barlangja. Ismerd meg a Budai Vár alatt húzódó barlangrendszer látogatók elől eddig elzárt részeit, gyere velünk egy izgalmas történelmi és természetismereti utazásra!
Ki ne nézett volna fel már a csillagos égboltra egy tiszta nyár estén? Kit ne bűvölne el a világűr végtelensége? Hogy látják ezt a tudósok? Mit szemlélnek a csillagászok? És ki a PULI? Egy kutyus vagy egy Hold-kutató?
A túzok (Otis tarda) Európa legnagyobb testű röpképes madara, mely tavasszal, a dürgés idején a magyar puszták egyik emblematikus természeti látványossága.
Az Ócsai Tájvédelmi Körzetet bejárva, a terület tavaszi, gyógyhatású növényeivel ismerkedünk meg. Tanulmánytúránkon az egyes növények felhasználási lehetőségeiről, hatásairól kaphatunk részletes információkat, valamint a látott fajok meghatározásához, felismeréséhez kapunk segítséget.
Túrázz egy egész napon át, úgy hogy természetvédelmi őrök mutatják meg a Börzsöny titkait, rejtett ösvényeket, melyeket csak a Börzsöny lakói ismernek, tanulj meg tájékozódni úgy, ahogy azt a hegylakók teszik. Majd aludj a csillagok alatt és ébredj a felkelő nap sugaraira.
Július havában a Sas-hegy lejtőin napközben a túrázót próbára teszi a 30 fok feletti kánikula. De amint a Nap a horizont felé közeledik kellemes nyáresti sétának ad lehetőséget a hegy szirtjei felett kanyargó vadvirágokkal szegélyezett ösvényén.
Mit rejt az erdő éjszaka? A túra nyomvonalán több állomást alakítunk ki, melyek mindegyike az esti erdő különleges világából tár fel egy-egy érdekes részletet. Ismerkedés az erdei állatok világával, esti lepkemegfigyelés, a Jági-tó lakóinak rejtett élete, élőlények UV fény alatt.
Régen Magyarország fő ünnepe volt Nagyboldogasszony napja. A Kisboldogasszony napjáig terjedő időben gyülekezni kezdenek, majd szeptember elején kelnek útra a fecskék.
Jószágok és madarak napja.
A nyári legelőről telelőhelyre hajtja a pásztor a jószágot. A túra idején számba vesszük a jószágtartás hatását a madárvilágra. A könnyű túra 2-3 km-es.
A Madárdal Tanösvény jelképének is választott kedves nádimadarak ebben az időszakban csapatokban mozognak, és azokat a nádasokat keresik, ahol biztonsággal át tudnak telelni.
Október végén a még Magyarországon tartózkodó sok ezer daru elkezdi a dél-nyugati vonulását. Eközben megérkeznek északi tundra otthonukból a vadludak, hogy ugyanúgy legyenek nálunk télen, mint a gólyáink messze Délen.
Vadludak és darvak vonulásában gyönyörködhetünk.
A madármegfigyelés közben megtanulhatjuk a vadlúd fajokat felismerni, valamint azt is hogyan számláljuk a nagyobb csapatokat.