Program


Aktuális előadások


Debrecen évszázadok óta különleges, kiemelt helyet foglal el a magyar botanika történetében. A Méliusz Juhász Péter által írt Herbárium (1578), valamint Diószegi Sámuel és Fazekas Mihály alapvető kézikönyve, a kétkötetes Magyar Füvészkönyv (1807) révén a város hosszú ideje a botanika és a természettudományok hazai központjának számít. A MODEM legújabb kiállítása erre a sokszínű örökségre épít, bemutatva Debrecen egyedülálló természeti gyűjteményeit és látnivalóit, mint például a Debreceni Református Kollégium Múzeuma, a Debreceni Egyetem Botanikus Kertje és a Hortobágyi Nemzeti Park.

A MODEM legújabb időszaki kiállítása 3 fő témát jár körül: az antropocén mozaikos tájak megfigyelését, a természeti szimbolika újraértelmezését és a spekulatív történetmesélés alkalmazását. 2024. december 7-től a látogatóknak lehetőségük lesz arra, hogy feltérképezzék, sőt újragondolják a természettel való együttélés különféle módjait.

A bemutatott műalkotások a Debreceni Nemzetközi Művésztelep intenzív, kéthetes nyári workshopján készültek, amelyet a MODEM 2024 nyarán immár 9. alkalommal rendezett meg. A meghívott művészek, építészek, zenészek és tervezők elmerültek Debrecen és környékének gazdag természeti történelmében, serkentve a művészeti kutatásokat és az interdiszciplináris együttműködéseket egyaránt.

Kiállító művészek:
CENTRALA – Małgorzata Kuciewicz & Simone De Iacobis (PL/IT), Daniel Godinez Nivón (MX/NL), Illés Zsófia Szonja (HU), Kortmann-Járay Katalin & Mendreczky Karina (HU), Kuzma Eszter Júlia (HU), Gaja Mežnarić Osole & Krater Collective (SI), Thea Lazăr (RO), Szabó Bálint (HU), Szabó Nóra (HU), Vékony Dorottya (HU)

Kurátorok:
Horányi Attila, Süli-Zakar Szabolcs, Török Krisztián Gábor, Vékony Dorottya

 

Ajánló


Szeretettel várunk minden érdeklődőt 2025. január 10-én 18 órától az Égerházi Imre emlékestre a MODEM-be!

Tematikus tárlatvezetés és vetített képes előadás Kosárba helyezés után kérjük, válassza ki a korcsoportnak megfelelő programjegyet! Ingyenes belépésre való jogosultságot…

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum ékszergyűjteményét 20. és 21. századi népi iparművészek és designerek népi motívumok ihlette…



Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat