Molnár Ferenc világhírű regénye alapmű az emberi társadalom természetéről, a hősiesség, az árulás, az esendőség és a hazaszeretet fogalmáról. Nemecsek, Boka, Áts Feri és a többiek örök példák, örök kortársaink.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. december 28. szombat, 19:00
Dés László – Geszti Péter – Grecsó Krisztián: A PÁL UTCAI FIÚK Molnár Ferenc azonos című regénye nyomán – zenés játék –
A klasszikus alapmű ezúttal nem gyerekek, hanem ifjú emberek konfliktusaként szólal meg. A drámai helyzetek így még keményebbek, melyeket tovább fokoznak a mai hangzású zenék és dalszövegek. Az előadásban döntő szerepet játszik a tárgyi világ akusztikus megszólaltatása, a színészek zenei-ritmikai kreativitása, a fiatalság ereje, humora, az eredeti mű katartikus üzenete.
SZEREPOSZTÁS RÁCZ TANÁR ÚR JANÓ, A GRUND ŐRE..................... Zayzon Csaba A Pál utcaiak: BOKA................................................ Szelle Dávid NEMECSEK..................................... Szente Árpád Csaba / Havasi Tamás GERÉB............................................. Németh Ádám CSÓNAKOS..................................... Hédl-Szabó Dániel/ Guba Ákos KOLNAY............................................ Molnár Ervin / Kovács Gábor/ Pintér Zoltán Dániel BARABÁS......................................... Ruff Roland WEISZ............................................... Budai Márton Zoltán / Kovács Gábor / Boda Péter RICHTER.......................................... Farkas-Csányi Attila / Kovács Gábor / Boda Péter CSELE.............................................. Csabai Pál / Budai Márton Zoltán / Szente Árpád Csaba / Göndör Dávid LESZIK.............................................. Kiss Máté / Boda Péter / Guba Ákos A Vörösingesek: ÁTS FERI.......................................... Kátai Norbert AZ IDŐSEBB PÁSZTOR................... Keresztesi László / Lenchés Márton A FIATALABB PÁSZTOR.................. Lenchés Márton / Hédl-Szabó Dániel / Csabai Pál SZEBENICS...................................... Kovács Gábor / Burián András /Guba Ákos /Szabó Lajos Vörösingesek.................................... Schvéder Levente, Pásztor Richárd, Patkó Ádám, Szabó Lajos, Guba Ákos, Burián András, Nagy Bulcsú, Pintér Zoltán Dániel, Csabai Pál, Pintér László Marcell
ALKOTÓK Játéktér: Vándorfi László Jelmeztervező: Justin Júlia Produkciós vezető: Szelle Dávid Koreográfus: Krámer György Rendező: Vándorfi László
Az előadás időtartama: 3 óra, szünettel Bemutató: 2017. 04. 08.
Jörg Widmann igazi zenei polihisztor. Nemcsak hangszere, a klarinét egyik legnagyobb élő mestere, de kiváló zeneszerző, hangszerelő és karmester is. Kompozíciói fogyaszthatók, szórakoztatók, elgondolkodtatók és ötletesek, műsor-összeállításai átgondoltak, harmonikusak.
Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM Dome színpadára! 2026-ban a közönség ismét egy varázslatos és sokszínű koncertprogramra számíthat, amelyben opera, slágerek, musicalrészletek, filmzenék, örökzöld klasszikusok, és természetesen felejthetetlen keringők is helyet kapnak. Rieu koncertjei nemcsak a magával ragadó zenéjükkel bűvölik el a közönséget, hanem humoros, közvetlen színpadi jelenlétével is. A gyönyörű jelmezek, a lenyűgöző díszletek és a látványos fénytechnikák minden korosztály számára különleges élményt nyújtanak.
Vígjáték az áramszünetben. Miközben a társaság nem lát semmit, a nézők mindent látnak… Brindsley és Carol fiatal pár. A férfi feltörekvő szobrász, és menyasszonyával elloptak pár műtárgyat a szomszédban lakó Harold Gorringe-től, hogy azokkal lenyűgözzék Carol vendégségbe érkező apját, illetve annak gazdag műgyűjtő barátját, Lembergert. A vendégek érkezése előtt azonban elmegy az áram, és teljes sötétségben kell megfelelni az apósjelöltnek, Melkett ezredesnek. Mindeközben beállít a sötéttől rettegő felsőszomszéd, Miss Furnival, felbukkan Brindsley korábbi szeretője, Clea, ráadásul a szomszéd lakó, akitől a műtárgyakat „köcsönvették”, Harold Gorringe is idő előtt hazatér… A klasszikus bohózati helyzeteket az teszi még viccesebbé, hogy a szereplők a sötétben semmit nem látnak, a nézők viszont mindent.