Program


AKKOR - Kortárs tánc 1989 - A 2. Szerpentin Táncfilm Fesztivál programja

AKKOR - Kortárs tánc 1989 - A 2. Szerpentin Táncfilm Fesztivál programja

30 éve történt a rendszerváltás Magyarországon. De mi történt ebben az évben a kortárs tánc területén? Volt-e egyáltalán kortárs tánc? Kik voltak a legfontosabb szereplői? Milyen darabok születtek? És ezeket hol lehetett bemutatni?

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. április 28. vasárnap, 18:00

Az évfordulóra tekintettel, ez a nem mindennapi esemény megkísérli bemutatni az 1989-es magyar kortárs táncéletet. A korszak meghatározó alakjaival beszélgetünk műhelyekről, képzésről, itthoni és külföldi lehetőségekről, művészi koncepciókról, tánctechnikákról, túlélésről. A Táncarchívumból kigyűjtött és az alkotók szekrényének mélyéről előkerült felvételeket láthatunk, olyan társulatoktól, koreográfusoktól, mint a Berger Gyula Táncegyüttes, a Közép-Európa Táncszínház, az Orkesztika Csoport, vagy Lőrinc Katalin. Az est zárásaként, egy improvizációs játék keretében, néhányan színpadra is lépnek.

„Ebben az időben nagy jelentőségű, úttörő vendégelőadások adtak döntő impulzusokat a hazai alkotók szinte teljes mezőnye számára. Az elzártság hosszú, szikkasztó évtizedei után egyszerre sorozatban jelentek meg Magyarországon az addig nagyrészt csak hírből ismert nagyok, kik a műfaj kisszámú, Nyugatot megjárt hazai jelesei számára hivatkozási alappá váltak, ám a szakma és közönség széles rétegei számára nem vagy alig voltak hozzáférhetőek. Budapesten egyszerre számtalan alternatíva öltött testet. A néptánc, a klasszikus, a pantomim irányából a kortárs tánc területére igyekvő, sodródó műhelyteremtő személyiségek a rendszerváltás idejére részint már túl voltak a bizonyításon, a közösségteremtő munka kezdetein, s folyamatosan formálódó profilú formációkba tömörültek, melyek közt intenzív átjárás volt tapasztalható. E formációk idővel markáns stílussal rendelkező, jellegzetes művészi felfogással felruházott kiindulási ponttá lettek – ahonnan egyre újabb önállósodó alkotók szakadtak ki, hogy függetlenedve induljanak el a maguk útján.”*

Program:
18:00-19:30 Beszélgetés
19:30-20:30 Vetítés
20:30-21:00 Szünet
21:00-22:00 Happening

Résztvevő alkotók: Árvai György, Berger Gyula, Goda Gábor, Kovács Gerzson Péter, Lőrinc Katalin, M. Kecskés András, Szögi Csaba, Tatai Mária
Moderátor: Péter Petra - tánctörténész

Ajánlatunk


A Rumini a mai magyar meseirodalom egyik sztárszerzőjének, Berg Juditnak a legismertebb műve, melyet évről-évre több ezer magyar gyerek olvas kötelező irodalomként az alsó tagozatban.

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

A magyar XX. század és a bécsi klasszika között osztja meg hangversenyének műsorát a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a Kocsis bérlet harmadik estjén.

Ajánló


A világszerte ünnepelt német szoprán, Marlis Petersen lesz a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szólistája azon a hangversenyen, amelyen az együttest főzeneigazgatója,…

“Az életet a haláltól elválasztó határ homályos és bizonytalan. Ki a megmondhatója, hol végződik egyik, és hol kezdődik a másik?”…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat