Program


Alexander Melnyikov - A fekete-fehér színei

Alexander Melnyikov - A fekete-fehér színei

A zongora, bár számos billentyűs hangszer volt használatban a korábbi évszázadokban is, valójában a 19. század alkotása. A kalapácsmechanika továbbfejlesztésével, az ismétlőmechanika bevezetésével, a hangterjedelem szabályozásával, a hangszer testének, anyagának, húrozásának tökéletesítésével a változatos 18. századi instrumentumelődökből ebben az időben alakult ki a ma ismert, modern zongora, amelynek hangereje, hangszíngazdagsága fantasztikus vonzerőt gyakorolt a korszak zenészeire és közönségére egyaránt.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 17. vasárnap, 19:00

A fekete-fehér színei
Alexander Melnyikov A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Debussy: Prelűdök, 1. kötet

SZÜNET

Berlioz–Liszt: Fantasztikus szimfónia, op. 14

Alexander Melnyikov (zongora)

A zongora, bár számos billentyűs hangszer volt használatban a korábbi évszázadokban is, valójában a 19. század alkotása. A kalapácsmechanika továbbfejlesztésével, az ismétlőmechanika bevezetésével, a hangterjedelem szabályozásával, a hangszer testének, anyagának, húrozásának tökéletesítésével a változatos 18. századi instrumentumelődökből ebben az időben alakult ki a ma ismert, modern zongora, amelynek hangereje, hangszíngazdagsága fantasztikus vonzerőt gyakorolt a korszak zenészeire és közönségére egyaránt. Alexander Melnyikov hangversenyének műsorán két olyan ciklus szerepel, amely kivételesen nagyszerűen tükrözi a zongora e sajátos értékeit: Debussy lebegő hangszínfoltokra és tágas asszociációkra épülő, a Chopin sorozatához hasonlóan önmagukban álló előjátékainak, a Prelűdök első füzetének darabjait Berlioz öttételes Fantasztikus szimfóniájának Liszt-féle átirata követi az este programján, amely olyan meggyőzően idézi fel az eredeti hangzásképet, hogy Schumann képes volt pusztán a zongoraátiratra támaszkodva részletes recenziót írni a műről.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A két nagysikerű könyv szerzőjének egész estét betöltő estje, ahol minden a generációkról fog szólni, szóban és esetenként zenében is.

A Győri Filharmonikus Zenekar sikertörténetébe biztos beleégett egy dátum: 2009, amikor a legendás olasz filmzeneszerző-karmesterrel, az Oscar-díjas Ennio Morricone-val nagysikerű távol-keleti és európai turnén vett részt.

Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

Ajánló


A mindennapjainkhoz hasonlóan sok humorral és persze sok aggodalommal megírt, lebilincselően izgalmas, rejtvényhez hasonló kortárs Lear-parafrázist Máté Gábor rendezi.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat