A Bibliában szereplő növények között számos olyan szerepel, amelyek Magyarországon is fellelhetőek, de természetesen olyanok is, amelyek hazánkban nem őshonosak. Közös bennük, hogy szimbolikus jelentéssel rendelkeznek. Vajon mit üzennek? Mi a mirha és a tömjén? Mit jelképez a gránátalma vagy a füge? Milyen növényeket ettek Jézus idejében? Miből állt az utolsó vacsora?
A workshopon a gránátalma virágát vagy termését festik meg a résztvevők.
A botanikai illusztráció a növények formáinak, színének, textúrájának és részleteinek ábrázolását jelenti, amely egykor a növényfajok gyógyászati célú azonosításában segített. A rajzok a tudományt szolgálták, de ma már esztétikai értéket is képviselnek. A foglalkozások rövid bevezetővel kezdődnek, amelyben az ókortól napjainkig fellelhető gyógynövényekről, virágokról és egyéb növények ábrázolásáról, szimbolikájáról, gyógyításban betöltött szerepéről esik szó.
Majd a résztvevők a legendák nyomába erednek: kiderítik, hogy a gazdagon illusztrált 15. századi Voynich-kéziratot tényleg apácák rajzolták-e, vagy esetleg Leonardo egyik korai műve? Középkori gyógyszerkönyv vagy alkimista kézirat volt? Utánajárnak a botanikai rajzolás magyar vonatkozásainak és a hazai füvészkertekben is kalandoznak. Ezután megrajzolják, megfestik egy gyógynövény vagy virág képét.
A szükséges kellékeket - merített papírt, kartont, tűfilcet, ceruzát, akvarellfestéket, ecsetet - biztosítják számukra.
A workshopon elkészített alkotások hazavihetők.
Időtartam: 90 perc (30 perc bevezető és 60 perc alkotás)
Ajánlott korosztály: 14 éves kortól
Állítsd össze bérleted! Vásárolj 20 % kedvezménnyel 4 különböző előadásra egyidejűleg tetszőleges számú jegyet! A kedvezmény online automatikusan érvényesül a jegyek kosárba helyezés után!