Program


BRAHMS/DEBUSSY/BARTÓK ( Concerto Budapest & Pierre-Laurent Aimard - zongora )

BRAHMS/DEBUSSY/BARTÓK ( Concerto Budapest & Pierre-Laurent Aimard - zongora )

A 2006-os brüsszeli Erzsébet Királyné verseny győztese, a még mindig csupán a harmincas évei közepén járó Anna Vinnyickaja már többször volt Keller András és a Concerto Budapest vendége, s minden alkalommal a versenymű-irodalom valamely különösen, sőt elrettentően nehéz darabját játszotta el a pesti közönségnek.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 31. szombat, 19:30

A koncert 2020.03.25-ről került át új időpontra!

A világjáró szólista ezúttal Brahms második zongoraversenyét fogja előadni, amely a magyar hangverseny-látogató számára nemcsak meghitten ismerős, de egyúttal büszkeségre is okot adó mű, hiszen a B-dúr koncert első nyilvános megszólaltatására 1881-ben hazánkban, a pesti Vigadóban került sor. A második részt két nagyzenekarra áthangszerelt Debussy-mű nyitja, mindkét hangszerelést egy-egy fantáziadús múlt századi karmester, Leopold Stokowsky és Bernardino Molinari készítette el. Bartók „egyfelvonásos pantomimje”, Lengyel Menyhért szövege nyomán, 1918 és 1924 között készült, ám a Mandarin forradalmi újszerűsége még sokáig megütközést váltott ki: a táncjáték 1926-os kölni ősbemutatóját követően például maga a sokra hivatott polgármester, Konrad Adenauer tiltotta be a további előadásokat.


BRAHMS: II. (B-dúr) zongoraverseny, op. 83

– szünet –

DEBUSSY: Az elsüllyedt katedrális (Leopold Stokowsky hangszerelése)

DEBUSSY: A boldog sziget (Bernardo Molinari hangszerelése)

BARTÓK: A csodálatos mandarin, BB 82
 

Közreműködik:

Pierre-Laurent Aimard - zongora
Concerto Budapest
Vezényel: Keller András

Ajánlatunk


„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra. A Grammy-díjas észt-amerikai karmester hasonlóan ínyenc programmal érkezik a BFZ-hez is.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Tóth-Vajna Zsombor a fiatal magyar historikus régizenészgeneráció kiemelkedő tehetségű tagja, karmester és a régi billentyűs hangszerek specialistája: orgona-, csembaló-, fortepiano- és klavikordművész. Tanulmányait a budapesti Zeneakadémián és az Amszterdami Konzervatóriumban végezte.

Ajánló


A nemzetközi historikus régizenei előadópraxis egyik legjelentősebb képviselője, a világhírű holland csembaló-, orgonaművész és karmester, Ton Koopman idén októberben tölti…

A Koyaanisqatsi sikere után az amerikai rendező, Godfrey Reggio műhelyében megszületett a Qatsi trilógia.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat