A dokumentumfilm a Dunaszerdahelyi Atlétikai Club (DAC) ma DAC 1904 FC futballsikereit és közösségformáló szerepét mutatja be a felvidéki magyar közösség életében. A DAC több, mint egy futballcsapat; a felvidéki magyarság megmaradásának és identitásának szimbóluma. A film részletesen elmeséli, hogyan vált a klub Szlovákia egyik legpatinásabb sportegyesületévé, és a kisebbségi magyarság egyik identitásbástyájává.
A dunaszerdahelyi labdarúgó egyesületnek megalakulása óta kalandos sorsa volt. Különböző országok különböző bajnokságaiban szerepeltek már, a határok változásaitól függően. A 80-as 90-es években többször került a nemzetközi kupákba a csapat, ezeket a sikereket az elmúlt években újra meg tudták ismételni a csallóközi fiúk. Mára, a DAC Szlovákia egyik legpatinásabb sportegyesületévé vált, de mindenképpen a legtöbb nézőt vonzó labdarúgócsapat.
A labdarúgóegyesületeknek minden országban a társadalmi és gyakran politikai identitások kifejeződései is, melyek tükrözik a helyi kultúrákat, értékeket és nézeteket. A DAC-nál ez a háttér egyértelműen a felvidéki magyar kisebbség összetartásának kifejezése, melyre sokan a megmaradás egyik zálogaként tekintenek.
A DAC mérkőzései olyan közösségi élmények, melyek összekovácsolják a csallóközi embert a Garam mentivel és bodrogközivel. Minden mérkőzésre százával érkeznek az anyaországi és erdélyi szurkolók, akiknek otthon megvan a saját egyesületük, de Dunaszerdahelyen, klub hovatartozástól függetlenül a fradista, az újpesti, a diósgyőri is DAC szurkoló lesz.
A dokumentumfilm a sportteljesítmények mellett a klub társadalmi és politikai jelentőségét is feltárja. A DAC a felvidéki magyarok számára a közösséghez tartozás és az identitás megőrzésének egyik legfontosabb eszköze, különösen egy olyan közegben, ahol a kisebbségi magyarságot gyakran éri hátrányos megkülönböztetés. A felvidéki magyarok mindennapjai tele vannak kihívásokkal, de a DAC közössége erőt és összetartozást nyújt számukra. A stadionban énekelt "Nélküled" című dal a Kárpát-medencei magyarság összetartozásának himnuszává vált, és szimbolizálja a klub és szurkolói közötti köteléket.
A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.
Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.
A musicalben árva gyerekek egy csapata kószál a háborús front kellős közepén. Egy békés hajlékra vágynak, ahová behúzódhatnak éjszakára. És természetesen egy jó falatra. Ha nem kapnak ételt, akkor elcsenik maguk. De ugyan ki tudna haragudni rájuk? Csak túl akarják élni a háborút. Ma, amikor milliók kényszerültek elhagyni otthonukat, ez is döbbenetesen ismerős üzenet.