Program


DUNA SZIMFONIKUS ZENEKAR - KORTÁRSAK VOLTAK

DUNA SZIMFONIKUS ZENEKAR - KORTÁRSAK VOLTAK

Kiss Péter – zongora
Vezényel: Cser Ádám
Műsorvezető: Zelinka Tamás

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. augusztus 28. péntek, 19:00

Kortársak voltak
2020. március 27. (péntek) 19:00
Duna Palota - Színházterem (1051 Budapest, Zrínyi u. 5.)

Schubert: A varázshárfa („Rosamunda”), D.644 – nyitány
Beethoven: 3. (c-moll) zongoraverseny, op.37
Schubert: 4. (c-moll) szimfónia („Tragikus”), D.417

Közreműködik:
Kiss Péter – zongora 
Vezényel: Cser Ádám
Műsorvezető: Zelinka Tamás

Franz Schubert (1797-1828) osztrák komponista nem írt Rosamunda-nyitányt. Az 1823-ban írt Rosamunda kísérőzenéhez a zeneszerző időhiány miatt az Alfonso és Estrella című korábbi operájának a nyitányát illesztette bevezetésnek. A 19. század közepétől a Rosamunda kísérőzenét már a D.644-es C-dúr nyitánnyal játszották, amely eredetileg a Die Zauberharfe (A varázshárfa) c. daljátékhoz készült 1820-ban. 

Ludwig van Beethoven (1770-1827) német zeneszerző maga mutatta be 1803. április 5-én a bécsi Theater an der Wienben c-moll zongoraversenyét. A Zeitung für die elegante Welt kritikusa megállapította, hogy a koncertet „Beethoven úr, ki egyébként, mint kitűnő zongorista ismeretes, nem adta elő a közönség teljes megelégedésére”.

Schubert 1816 áprilisában, 19 évesen fejezte be 4. szimfóniáját és saját kezűleg, utólag írta a mű partitúrájára a „Tragikus” címet. Bár a nyitótétel helyenként szenvedélyes hangvételű, de tragikusnak nem nevezhető. Erre utal az a tény is, hogy Schubert tragikus szimfóniája bizakodással teli hangulatban ér véget, mégpedig C-dúrban, a legoptimistább hangnemben.

Kiss Péter zongoraművész a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Doktoriskolájának hallgatója, valamint a Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium tanára. Számos hazai és nemzetközi verseny díjazottja. Elkötelezett a kortárs zenével szemben, számos ősbemutató, rádiófelvétel fűződik a nevéhez. Háromszor nyert Fischer Annie előadói ösztöndíjat, 2011-ben a kortárs magyar zenéért végzett munkájáért Artisjus Díjjal, 2015-ben pedig előadóművészi sikereinek elismeréseként a nívós Junior Prima Díjjal tüntették ki.

Cser Ádám 1998-ban alapító tagja volt a szegedi Victoria kamarakórusnak, majd 2003-ban a vezetője lett. A kórussal több külföldi díjat nyert el. 2008-tól dolgozott a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházban, 2010–2012 között a szolnoki Szigligeti Színházban és más színházakban. 2012 óta a Szolnoki Szimfonikus Zenekar karmestere és a Miskolci Nemzeti Színház zeneigazgatója. Zeneszerzőként kórusműveket, kamaradarabokat, szimfonikus darabokat szerzett. 2014-ben elnyerte a Magyar Művészeti Akadémia fiatal művészeknek járó ösztöndíját.

(Zelinka Tamás)

Ajánlatunk


Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

elkafkásodás két részben

Ajánló


Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

1958, nyara – Éktelen drága gyémántot hoznak a Minneapolis City Bankba. Egy notórius fegyenc megszökteti magát, hogy lecsapjon a kőre,…

Ha sírva akar nevetni, ezt az előadást ne hagyja ki!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat