Program


Emlékezés régi dolgokra - Nosztalgiák képben és zenében - Zene és Képzőművészet

Emlékezés régi dolgokra - Nosztalgiák képben és zenében - Zene és Képzőművészet

Talán bele sem gondoltunk még abba, hogy a zene és a képzőművészet nemcsak erősíti egymást a befogadói élményben, de nagyon is tudatos alkotó szándékok rejlenek mögötte. Számos zeneműnek van képszerű címe, és a képzőművészetben is bőven találkozunk szonátákkal, szimfóniákkal. A zene és képzőművészet kapcsolata rendkívül sokrétű, történetileg szinte az ősidőkig nyúlik vissza és rengeteg műfajt érint.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. november 25. hétfő, 19:00

Előadássorozatunkban ezt a kapcsolatot mutatjuk meg minél több oldalról, említést téve többek között az operák képi világáról, a zenészportrékról, sőt még a hanglemezborítók stílusairól is a Budapesti Filharmóniai Társaság kamarazenekara és dr. Bellák Gábor művészettörténész segítségével. 

Novemberben emlékezünk meg azokról, akik már nincsenek közöttünk. Megnyugvás, szomorúság, beletörődés vesznek rajtunk erőt, s ilyenkor tán többször gondolunk a múltra, amikor még együtt voltunk régi barátainkkal, rokonainkkal. Ez a nosztalgikus érzés nagyon szép képeknek és zenéknek vált ihlető forrásává, s ez alkalommal csak ilyen alkotásokat mutatunk be.  

Közreműködnek:

dr. Bellák Gábor, művészettörténész

Budapesti Filharmóniai Társaság zenészei

Felhívjuk kedves vendégeink figyelmét, hogy a megszokottól eltérően az előadást a Magyar Nemzeti Galéria, I. emeletén tartjuk meg. (1014 Budapest, Szent György tér 2.)

Ajánlatunk


A Cirkuszhercegben egy különös cirkusziskolába csöppenünk, amelyben a tanárnő, Demjén Natália arra keresi a választ, hogy ebben a – lassan – számítógépek által vezérelt világunkban mit jelent az a szó: cirkusz?

Az abszurd közegben megelevenedő mese Don Quijotéról, a búsképű lovagról szól, aki addig álmodozott egy szebb és jobb világról, amíg elhitte, hogy valóban létezik.

A történet Fazekas Mihály művén alapul, a mese régi, de a megközelítés módja merőben új, ugyanis Schwajda György a libák szemszögéből írta meg a cselekményt.



Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat