Program


Genius Loci - A római barokk képzőművészet

Genius Loci - A római barokk képzőművészet

Ludmann Mihály művészettörténész előadása

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 21. kedd, 18:00

Genius Loci - A római barokk képzőművészet

A grandiózus építkezések természetszerűleg igényelték a szobrászok és festők közreműködését, hiszen a katolikus templomok oltárait és falait szobrokkal és festményekkel kellett díszíteni. Ez a lehetőség sok művészt vonzott, akik nem csak Itáliából, hanem a távoli német és flamand területekről is ellátogattak az Örök városba. Új műfajok és irányzatok születtek, amelyek később Európa-szerte elterjedtek. Ezek között az egyik legjelentősebb festői újítás Caravaggióhoz kötődik, akinek stílusát sokan követték, míg a klasszicizáló irányzat népszerűsége több évszázadig hatást gyakorolt a következő művészgenerációra. A római képzőművészet aranykora volt a XVII. század, amelynek alkotásai ma is a város templomaiban és múzeumaiban láthatók. A népszerű művészettörténeti sorozat ezen
az estén ezeket mutatja be.

Ajánlatunk


2024. április 27-én Fluor Tomi és Diaz a Budapest Sportarénában ünnepli meg a nagy szülinapot.

A vígjáték egy izgalmas, kalandos utazáson keresztül, rengeteg humorral világít rá a középkorú nők és a változó kor kikerülhetetlen nehézségeire. Megmutatja, hogy mi nők képesek vagyunk megbirkózni ezekkel a kihívásokkal - ám minden könnyebben megy öniróniával, sok nevetéssel, különösen akkor ha számíthatunk a férfiak támogatására.

Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe neki ítélte oda a Vilmos-díjat. Pályája azóta töretlenül ível felfelé. Darabjait számos magyar színház bemutatta, ő pedig háromszor nyerte el a Színikritikusok díját a legjobb új magyar drámáért.

Ajánló


Kökény Attila és Rakonczai Viktor 2022-ben újra "egymásra találtak" és elhatározták, hogy közös munkába kezdenek, melynek első nyilvános előadása Debrecenben…

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat