Féloldali. Lüktető. Nyomó. Feszítő. Hasogató. Tompa. Szorító. Szúró. A migrén személyes élmény számomra, amely hosszú évek óta jelen van az életemben. A performansz egy személyes utazás, amely kivonata azoknak a napoknak, amikor a fizikai és pszichés tünetek átveszik az uralmat az életem felett. Az egyre fokozódó fájdalomból és az ezt létrehozó deperszonalizációs folyamatokból építkezik. A “megváltást” a specifikus gyógyszerek, azaz a triptánok hozzák el, ám ezeknek is lesznek utóhatásai. Az alkotói folyamat során a fájdalom különböző stádiumainak megélésén keresztül vizsgálom a tűrőképességem határait. A Trip_tan című előadásban egy olyan karakter személyesedik meg, aki a realitás és az illúzió határán egyensúlyozva próbálja tapasztalhatóvá tenni az érzékeléseit.
Az előadás a migrénből inspirálódó személyes utazás, egyben terápia is az előadó-koregráfusa számára. Az előadás kiemelt célja, hogy a nézők számára a mozdulatokon, illetve az előadás további elemén, a zenén, fényen, vetítésen keresztül minél inkább sikerüljön a nézőket absztrakt módon belehelyezni a migrénes állapotba, átadni azokat az érzeteket, amin annak elszenvedője keresztülmegy.
Horváth Acca szabadúszó táncművész, tánctanár, jógaoktató. A Magyar Táncművészeti Egyetem moderntánc szakirányán szerzett diplomát 2018-ban, majd 2023-ban a táncpedagógus mesterképzésen. Jelenleg a tánctörténet szakirány mesterszakos hallgatója. 2016-ban 2 hónap szakmai gyakorlatot töltött Németországban, a Theather Ulm Társulatnál.
Első darabját 2022-ben “A kimondhatatlan jókedv játéka” címmel mutatta be a MU Színházban. Második darabját 2023-ban “Sweet (dis)Harmony” címmel mutatta be a Bethlen téri Színházban. Az előadás az IKF (Ifjú Koreográfusok Fóruma) Program keretében valósult meg a Közép-Európa Táncszínház közreműködésével. 2024-ben „Trip_tan” című szólóját adta elő az Under500 Fesztiválon. Az „Egyenlően állunk” című performatív divatbemutató koreográfusa, amely a Nyolcésfélben valósult meg.
Alkotó/előadó: Horváth Attila, zene: Porteleki Áron, videó: Páll Tamás, fény: Rovó Virág, jelmez: Aczél Sára Luca, díszlet: Fügedi Balázs