Program


Lajkó István zongoraestje

Lajkó István zongoraestje

A FEKETE-FEHÉR SZÍNEI
Lajkó István zongoraestje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. december 7. péntek, 19:00

 

Sosztakovics:
C-dúr prelúdium és fúga, op. 87/1
Sosztakovics:
a-moll prelúdium és fúga, op. 87/2
Sosztakovics:
D-dúr prelúdium és fúga, op. 87/5
Sosztakovics:
Desz-dúr prelúdium és fúga, op. 87/15
Medtner:
e-moll mese („A lovagok indulója'), op. 14/2
Medtner:
e-moll mese, op.34/2
Medtner:
Danza silvestra, op.38/7
Medtner:
Alla reminiscenza, op.38/8
Medtner:
Danza festiva, op.38/3
Glinka-Balakirev:
Reminiszcenciák Glinka 'Életünket a cárért' című operájára
SZÜNET
Csajkovszkij-Pletnyov:
Csipkerózsika – koncertszvit, op. 66
 

 

Lajkó István 2007-ben szerzett kitüntetéses diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zongora szakán Falvai Sándor és Szokolay Balázs növendékeként. Ugyanebben az évben nyert felvételt a Zeneakadémia Doktori Iskolájába, ahol zenei konzulense Wagner Rita volt. Doktori fokozatát 2014-ben szerezte meg. Számos hazai és nemzetközi versenyen ért el kiemelkedő helyezést, például a Szófiában megrendezett Nemzetközi Liszt-Bartók-Ligeti Zongoraversenyen nyert nagydíjat, első díjat és két különdíjat. 2008-ban az International Holland Music Sessions a New Masters on Tour koncertsorozat szólistájává választotta, 2010-ben Junior Prima Díjjal tüntették ki. Vendégszerepelt Európa több országában, valamint Kínában és az Egyesült Államokban is. Fellépett a pozsonyi Hummel Fesztiválon, az ostravai Janáček Fesztiválon, a Budapesti Tavaszi Fesztiválon, a pristinai Chopin Fesztiválon. Lajkó István ezen a koncertjén ritkán hallható remekműveket tűz műsorra 19. és 20. századi orosz zeneszerzőktől. A romantikusok, Balakirev és Csajkovszkij melléSosztakovics műfajt megújító prelúdium és fúgái, valamint Nikolai Medtnerkarakterdarabjai társulnak.

Ajánlatunk


François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

Ajánló


Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem…

A legnagyobb slágerek Geszti Péter (és bolygónk) meghatározó korszakaiból, Rap+Az, zene+stand up, vidám időutazás, meglepő fordulatok, korszakos vendégek, és egyedülálló…

Két jubileum varázslatos találkozása a Müpa színpadán: a Talamba Ütőegyüttes fennállásának huszonötödik évfordulóját Muszorgszkij idén százötven éves zeneművével, az Egy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat