Program


Liszt Ferenc Kamarazenekar - Mozart és Grieg - Zeneakadémia-bérlet 4/1

Liszt Ferenc Kamarazenekar - Mozart és Grieg - Zeneakadémia-bérlet 4/1

A Liszt Ferenc Kamarazenekar 2022. évi első zeneakadémiai hangversenyére érdekes szerzőpárosítást választott. Mozart-szimfónia Takács-Nagy Gábor vezényletével, majd a zeneirodalom egyik legtüzesebb és legtechnikásabb hangversenyáriája ünnepelt szopránunk, Baráth Emőke előadásában, érzelemgazdag első részt ígér.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. január 23. vasárnap, 19:30

A szünet után a legismertebb norvég zeneszerző kerül középpontba, és – bár az északi fjordok nyugodtságát felidéző zenére, dallamvilágra számíthatunk – a zenekar és a szólista Grieg-dalaival egy nehéz korszak utáni újrakezdés vigaszát tolmácsolja. A koncert végén pedig az elmaradhatatlan LFKZ-s virtuóz elem, négy helyett tizenhatan, szoros művészi egységben, gazdagabb hangzásban mutatják be az 1878-ban keletkezett, nagyívű vonósnégyest.

Liszt Ferenc Kamarazenekar
Művészeti vezető: Várdai István
Koncertmester: Tfirst Péter
Közreműködik: Baráth Emőke (ének)
Vezényel: Takács-Nagy Gábor

Mozart: A-dúr szimfónia, K. 201
Mozart: Bella mia fiamma – hangversenyária, K. 528
---
Grieg: Hat dal, op. 48
Grieg: 1., g-moll vonósnégyes, op. 27 — vonószenekari előadásban






Ajánlatunk


A Kossuth-díjas Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója először rendez operettet, méghozzá a világ leghíresebbjét!

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel. A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki, hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el.   A történet megmutatja, hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek, és aki nevetséges, az hogyan lesz még nevetségesebb.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat