A Meseautó című legendás film alapján készült musical comedy-ben helyet kaptak a mára mítosszá vált karakterek éppúgy, mint a jól ismert, szállóigévé vált szófordulatok: „egy a párna, egy a részvény”, „A mint Aladár, l, mint Ladár”, vagy a „Mit sütsz, kis Szűcs?”, és mindezt sodró ritmusú dalok kísérik..
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. október 10. csütörtök, 19:00
MESEAUTÓ – musical comedy Vadnay László és Vitéz Miklós dr. Meseautó című filmforgatókönyve alapján
Zenéjét szerezte: BOLBA TAMÁS A szövegkönyvet és a dalszövegeket írta: SZENTE VAJK és GALAMBOS ATTILA A színdarab az Arany Kotta Szerzői Ügynökség és a Hofra Színházi és Irodalmi Ügynökség közvetítésével kerül színre.
Az előadás címadó dala: Márkus Alfréd - Harmath Imre Meseautó
Szűcs János bank-vezérigazgató kiábrándult könnyelmű aranyifjú életéből, és frissen vásárolt sportautójával szabadságra indul. Indulna. Ha nem találkozna Kovács Verával, a bank aznap felvett alkalmazottjával. Szűcs szemet vet a lányra, ezért az autót, mint nyereményt szállíttatja a lány lakására, maga pedig sofőrnek ajánlkozik. A Meseautó című legendás film alapján készült musical comedy-ben helyet kaptak a mára mítosszá vált karakterek éppúgy, mint a jól ismert, szállóigévé vált szófordulatok: „egy a párna, egy a részvény”, „A mint Aladár, l, mint Ladár”, vagy a „Mit sütsz, kis Szűcs?”, és mindezt sodró ritmusú dalok kísérik, miközben fenn az égben az angyalok is vigyáznak ránk! A meseautó, ahogy szeretjük, amilyennek ismerjük – 2020-ra hangolva.
Szereposztás Kovács Vera............................................................. KUCZMANN ÁGNES Szűcs János, bankigazgató...................................... ONDRIK JÁNOS Péterffy Tamás, autószalon tulajdonos..................... SÁNDOR DÁVID Halmos Aladár, az irattár vezetője............................ GIELER CSABA Kerekes Anna, titkárnő............................................. KECSKÉS TÍMEA / SCHUPP GABRIELLA Sári, Vera barátnője.................................................. SCHUPP GABRIELLA / TAR GABRIELLA Kovács Sándor.......................................................... KRNCAN MILÁN Pistike, Vera öccse.................................................... MÉSZÁROS TAMÁS Józsi, a sofőr............................................................. P.PETŐCZ ANDRÁS / VANK RICHÁRD Eladó, pincér, portás................................................. SZABÓ DÁVID / SZARVAS BALÁZS Dizőz, Szilvi.............................................................. ENYINGI ZSÓFIA / TÓTH DOROTTYA Linda, pincérnő......................................................... TÓTH DOROTTYA / ORBÁN ZSÓFIA Ramóna.................................................................... CSIZMADIA EDINA Viki............................................................................ LAKATOS ANNA
Alkotók rendező: HÁDA JÁNOS koreográfus: BAKÓ GÁBOR hang: BERTALANITS ZOLTÁN vetítés: KECSKEMÉTI ATTILA, SZÁRAZ TÍMEA (Stage Magic) színpadkép: HÁDA JÁNOS kellék: SZARVASSY CSABA ZSOLT jelmez: BALAI ZSUZSANNA - MÁSIKNÉ VIZELI ANITA produkciós vezető: VIZELI CSABA
Az angol kormánypárt egyik képviselője az ellenzék egyik bombázójával csalja a feleségét, és valószínűleg nem is lenne ebből probléma, ha a hotelszoba ablakában nem találnának meg a randevú éjszakáján egy oda nem illő, meztelen férfi hullát… A képviselő a mindig ideges, de nagyon hatékony személyi asszisztensével próbálja megoldatni a helyzetet, de egy hulla mégiscsak egy hulla: a dolog elsimítása legalábbis időveszteséggel és további bonyodalmakkal jár – feltűnik a szerető férje, a képviselő felesége – és a hotel igazgatója sem segít túl sokat, ráadásul egy adott ponton még a hulla is táncra perdül…
Az iróniájáról és vígjátékairól híres Oscar Wilde 1893-ban bemutatott műve az újszövetségi időkbe vezeti a nézőt, a címszereplő Heródes Antipász mostohalányaként túlfűtött táncáért cserébe magának követelte Keresztelő János fejét. A bibliai történetet a Nemzetiben a költői színház kiemelkedő bolgár rendezője viszi színre.
„Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai azonban most vadonatúj feldolgozásban ragadják magukkal a közönséget a Szegedi Szabadtéri Játékok következő, saját produkciójában.