Program


MÉTA MATINÉ
7

MÉTA MATINÉ

MÉTA Matiné = egy lehetőség, hogy töviről hegyire, alkalomról alkalomra egyre jobban megismerjétek, és élményekkel béleljétek ki a Néprajzi Múzeum kiállítási tereit.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. december 15. vasárnap, 16:00

MÉTA Matiné 2024 ősz-tél

1. Dömötör-nap
2024. október 26. (szombat) 10:30–12:30
A csillagszemű juhász
Kezdjük játékkal, mesével és közös alkotással az őszi szünet első napját!
Milyen egy jó pásztor? Együtt él a természettel, szabad ember, de közben felelősségteljes, minden ősszel, Dömötör napján számot ad a rábízott nyájról, ez tehát a juhászújév napja, amit a büszke juhászok megünnepelnek.
Idén a csillagszemű juhász története alapján ismerkedünk meg a pásztorélettel. Különleges próbatételek és egyéni felfedezések várják a gyerekeket. Kezünkbe vesszük a pásztorok által készített tárgyakat, majd elkészítjük a saját pásztorvarázstárgyunkat.

2. Márton-nap
2024. november 9. (szombat) 10:30–12:30
Márton választásai
A választásaink alakítják sorsunkat.
Márton-nap alkalmából felelevenítjük a legendát, és saját választásainkat vetjük össze Márton tetteivel. Ezután megkeressük a múzeum kiállításaiban a történet kellékeit, és szereplőket választunk a fényképek közül. Elképzeljük Márton cselekedeteinek egyéb lehetséges variációit is, így mérlegeljük döntéseink lehetséges következményeit.
A gyerekek történeteit szerepjátékkal, rajzokkal elevenítjük fel.

3. Hol volt, hol nem volt, a székelyek…
2024. november 16. (szombat) 10:30–12:30
Közhírré tétetik!
Kicsik és kevésbé kicsik! Közhírré tétetik: a székelyek megérkeztek! Székelyek – Örökség-mintázatok című kiállításunkhoz kapcsolódóan aktív részesei lehettek egy, a kiállítótérben megelevenedő mesejátéknak. Ezt követően a MÉTA térben várunk benneteket egy, a témához kapcsolódó kézműves-foglalkozásra.
Közreműködik Bukovics János mesemondó.

4. Buga és Barka kalandjai a múzeumban
2024. november 23. (szombat) 10:30–12:30
Varázslencsék nyomán
Barangoljunk együtt a Néprajzi Múzeum hatalmas kiállításában, ahol segítségünkre lesz ez a két kis figura! Hogy nem ismered még őket?! Ő itt Buga, a kutya, ő pedig Barka cica! Segítenek nekünk eligazodni a tárgyak sokszínű világában. Hol rímelve, hol pedig eljátszva mutatják meg nekünk, hogy mire is használták régen ezeket a tárgyakat. Lesz köztük ismerős, és lesznek közte furcsa, már-már bizarr tárgyak is! Mire jó egy seprű, hova repít a sámánének, és minek rakjuk a gombát a zokniba…? Nyomozunk, játszunk, és egy kicsit még tanulunk is! De csak kicsit!

5. András-nap
2024. november 30. (szombat) 10:30–12:30
A nagy gubanc
András-nap alkalmából felelevenítjük e jeles naphoz köthető szokásainkat és hiedelmeinket. Vajon hogyan tudhatjuk meg jövendőbelink kilétét? S mindemellett a párok is próbára tehetik saját magukat, vajon sikerül-e megfejteni közösen az összes ördöglakat titkát perlekedés nélkül?

6. Advent a Néprajziban – Készíts velünk ajándékot! I.
2024. december 8. (vasárnap) 10:30–12:30
Adventi üvegképfestő workshop

A Néprajzi Múzeum Egyházi Gyűjteménye mintegy 700 üvegképet, üvegikont, tükörképet őriz, mind „nyugati” (Sandl/Buchers, Jablonka), mind „keleti” (Máramaros, Füzesmikola, Fogaras, Baranya) típusokat. Legkorábbi darabjai az 1800-as évek elejéről származnak.
Technikáját tekintve az üvegikon/üvegkép elkészítésénél az üveglap hátoldalára festve fordított sorrendet alkalmaz a festő: először teszi fel a világosítást, majd arra az alapszíneket.
Közeledve az ünnepekhez a gyűjteményi (állandó) kiállítás festett üvegképei ihletésével kaphatnak gyerekek és felnőttek bepillantást az üvegképek készítésének hagyományos technikájába.
Szeretnéd kipróbálni?

7. Advent a Néprajziban – Készíts velünk ajándékot! II.
2024. december 15. (vasárnap) 14:00 és 16:00 órás kezdéssel, két turnusban
Mézeskalácssütés
A karácsony elképzelhetetlen mézeskalács nélkül. Látogatóinkat két darab ünnepi mézeskalácsuk megsütésében Seregély Mirtill mézeskalács-készítő vezeti. Próbáljuk ki közösen az egyik legrégebbi fajta mézeskalács-készítési technikát. Gyúrjuk, üssük, süssük!
A mézeskalácsillat mellett az adventi ráhangolódást Gulyás Anna, a HolddalaNap zenekar énekese, a Magyar Zene Háza zenepedagógusa és Szlama László, a népművészet ifjú mestere, a Zeneakadémia koboz- és citeratanára segíti. Muzsikával fényesítjük advent gyümölcseit, hogy aranyalmaként guruljon az ünnep a szívünk közepébe!
Közreműködők: Seregély Mirtill és a HolddalaNap zenekar

 

Helyszín: A múzeum gyűjteményi (állandó) kiállítása és MÉTA tér
Korosztály: óvodások, általános iskolások, felnőttek, családok

 

Ajánlatunk


Richardnak valami hiányzik a munkahelyére való mindennapi ingázáson és a családi életen túl. Mígnem egy szép napon, hazafelé tartva a vonatablakból észrevesz egy titokzatosan vonzó, fiatal nőt..

Az eutanázia kérdése az ókor óta foglalkoztatja a közvéleményt. Szókratész, Platón és Seneca is támogatta, de az orvostudomány megalapítója, Hippokratész például ellenezte. A kérdés, van-e joga az embernek beavatkozni saját halálának folyamatába, ma is heves vitákat vált ki.

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

Ajánló


Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY – KONCERTSZERŰ ELŐADÁS Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat