Program


Rajk Judit és a Berlini Filharmonikusok Kamaraszólistái

Rajk Judit és a Berlini Filharmonikusok Kamaraszólistái

Itt és most
Rajk Judit és a Berlini Filharmonikusok Kamaraszólistái

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. szeptember 28. péntek, 19:00

Emlékek és emlék-zajok

Schnittke: a-moll zongoranégyes (Mahler töredéke nyomán)
Wellesz: Geistliches Lied, op. 23
Kurtág György:  Varga Bálint Ligaturája
Kurtág György: Eszká-emlékzaj (Hét dal Tandori Dezső verseire), op. 12
Mahler: a-moll zongoranégyes
SZÜNET
Borogyin: Három románc
Schumann: Esz-dúr zongoranégyes, op. 47

Rajk Judit (alt) Berlini Filharmonikusok Kamaraszólistái: Cornelia Gartemann (hegedű), Naoko Shimizu (brácsa), Knut Weber (cselló), Özgür Aydın (zongora)

Gustav Mahler fiatalkori, konzervatóriumi hallgatóként írt zongoranégyes-töredéke sok-sok évtizeddel a szerző halála után került elő, s szinte azonnal a koncertrepertoár szerves részévé vált. A többtételesre tervezett darabból csak a nyitótétel készült el, a folytatásból Mahler mindössze huszonnégy ütemet vázolt fel. E töredék keltette fel több mint 100 évvel később Alfred Schnittke érdeklődését. Mivel kiegészítésre, rekonstrukcióra ezúttal nem nyílt lehetőség, Schnittke a Mahler-tétel ötletcsírája nyomán új kompozíciót hozott létre. Ő maga így fogalmazta meg vállalkozásának izgalmas paradoxonát: „megpróbáltam visszaemlékezni valami olyasmire, ami soha nem jött létre”. Ironikus, filozofikus módon járja körül az emlékezés csapdáit Kurtág György énekhangra és hegedűre írt dalciklusa, az Eszká-emlékzaj. Rajk Judit és a Berlini Filharmonikusok Kamaraszólistái művek, szerzők, korok és műfajok páratlanul gazdag szövedékét tárják fel.

Ajánlatunk


Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi különbségek komoly kérdéseit járja körül, és ez a világ első operettje, mely nem vidám végkifejlettel zárul.

Ajánló


A teremtő szellemű Philippe Herreweghe saját alapítású, világhírű műhelyeivel: a Collegium Vocale Gent kórusával és az Orchestre des Champs-Elysées zenekarával…

Boris Eifman / ifj. Johann Strauss A PYGMALION-HATÁS Balett két felvonásban

2024. április 27-én Fluor Tomi és Diaz a Budapest Sportarénában ünnepli meg a nagy szülinapot.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat