Program


Valerij Gergijev és a Mariinszkij Színház Zenekara
6

Valerij Gergijev és a Mariinszkij Színház Zenekara

Az oszét származású karmester korunk egyik legtöbbet foglalkoztatott sztárdirigense. Zenekara nemcsak az egyik legrégebbi oroszországi zenei együttes, de az egyik legjobb is. Programjuk izgalmasan vegyíti a francia zenét - romantikusat és századfordulósat egyaránt - az olyan muzsikával, amely nem francia ugyan, hanem orosz, de erőteljesen kötődik Párizshoz.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. december 15. szerda, 19:30

A Mariinszkij Színházat és annak zenekarát még Nagy Katalin cárnő alapította 1783-ban. Később, a sztálini időkben a színház a Kirov Balett nevet viselte, a Szovjetunió megszűnte után, 1992-ben pedig visszatértek a Mariinszkij névhez. Az együttes élén az 1953-ban született Valerij Gergijev áll, aki hatalmas energiával és ambícióval irányítja muzsikusait. Produkciói szuggesztívak, felfogásának meghatározó eleme a maximalizmus. A koncerten megszólaló művek közül Debussy szimfonikus prelűdjéről, a Mallarmé-vers ihletése nyomán komponált Egy faun délutánjáról Pierre Boulez úgy tartotta: ezzel kezdődik a modern zene. Saint-Saëns II. zongoraversenye olyan könnyed, olyan elegáns és zenéje oly sok változékony elemet tartalmaz, hogy egy kritikusa azt írta róla: „Bachhal kezdődik és Offenbachhal fejeződik be”. Stravinsky Petruskája, mint a három nagy orosz Stravinsky-balett két másik tagja is, Párizsban került közönség elé, a tízes évek elején, a Gyagilev Balett előadásában. A zongoraverseny fiatal francia szólistáját, Alexandre Kantorowot rendkívüli tehetségnek tartják. A Fanfare című amerikai magazin kritikusa nemes egyszerűséggel így méltatta: „Liszt reinkarnációja”.

Közreműködik:

zongora
Alexandre Kantorow

Műsor:

  • Debussy: Egy faun délutánja
  • Saint-Saëns: II. (g-moll) zongoraverseny, op. 22
  • Stravinsky: Petruska

Rendező: Müpa

Ajánlatunk


Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg a A mennybe vitt leány című dalesten, ahol egy csokor középkori magyar népballada hangzik el.

A délszláv muzsikát játszó Vujicsics Együttes ötven évvel ezelőtti megalakulásuk óta szinte változatlan felállásban muzsikál.

Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

Ajánló


Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az…

Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

Godfrey Reggio, a kísérletező szellemű amerikai rendező 1982-ben készítette el Koyaanisqatsi című filmjét, amely az új iránt fogékony közönség köreiben…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat