Rendezvény ingyenes, támogatói jegy váltásra van lehetőség a jegy.hu felületén.A koncertek bevételeiből a Szombathelyi Egyházmegyei Karitász nardai gyermektáborát támogatják. A rendezvény a hatályos járványügyi szabályozásoknak megfelelően látogatható.http://vaskarika.hu/hirek/reszletek/19324/
Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.
Ifj. Johann Strauss egyik legnépszerűbb műve, A cigánybáró a Jókai200 emlékév keretében kerül színpadra a Budapesti Operettszínházban. A darab 1885-ben, a Theater an der Wienben aratott először sikert, amikor a zeneszerző Ignaz Schnitzer librettójára komponálta meg nagyszabású operettjét Jókai Mór Szaffi című elbeszélése nyomán.