Felhőtlen családi szórakozásra hívjuk és várjuk lelkes közönségünk apraját és nagyját. És akkor se csodálkozzunk, ha ismerősnek találjuk a mesét és a zenét, hiszen gyermekkorunk egyik kedvenc tévéjátékélményét elevenítjük most fel.
A népi hangszereket eredetileg e zene művelői, azaz egyszerű falusi emberek készítették, igen szerény körülmények között. A pengetős hangszerek megszólaltatásuk módjában térnek el más hangszerszámoktól: a hangot adó, kifeszített húrt ujjal, körömmel, esetleg pengetővel szólaltatja meg előadója.
„A karácsony csupa szeretet és varázs. A karácsony csupa móka és kacagás. A karácsony a szemedben
a csillogás. A karácsony a szívdobbanás. Karácsonykor az igazi ajándék, ha meglátod a másikban a
valódi életfényt.”
Önök azt kérdezik: „Vajon hogyan fogok én szórakozni azon, hogy öt fickó – egy alvilági gengszter, egy elegáns méltóságos úr, egy intellektuel, egy befolyásolható kispolgár és egy álnépi figura – egymást fenyegeti egy, mindig a másik kezébe kerülő stukkerrel, egy ablak nélküli, zárt szobában?”
Új darabomban a lelkek összekapcsolódásának rejtélyéről gondolkodom, arról a láthatatlan szálról, ami embereket összefűz, és egy kusza, szövevényes hálót alkot közöttük, mely nem tapintható, mégis olyan erősen jelen van, hogy mágnesként húzza őket össze, időről időre.
Tapsol, tapsolok, tapicskolok. Recseg, nyikorog, ki kopog? Kitátom, gurgulázom, hamm megrágom, kikiáltom! – Játék a zajokkal és dallamokkal, ismerkedés a saját hangunkkal határtalanul.
A Gálaest válogatás Kálmán Imre, Lehár Ferenc, Huszka Jenő legismertebb operettslágereiből tevődik össze, tánckarral, kiváló operett-énekesekkel, zenekarral és nem utolsó sorban Kállay Borival!
A klasszikus karácsonyi történet kicsit másképp…, új értelmezésben és szereplőkkel. 28 szóló- és 65 kartáncos eleveníti meg egy kislány álmát, melyben szeretetével érző szívű emberré változtatja a Diótörő-figurát.
Szarka Gyula a Ghymes együttes alapítója és zenekara a Betlehemi csillag című, gyerekeknek és felnőtteknek szóló koncerttel a karácsonyi ünnepkör legszebb és legismertebb magyar szokásdallamait vonultatja fel. Az előadás vidám, önfeledt örömünnepet varázsol a hallgatóság körében, hiszen a karácsony a születésről, a reményről és az újrakezdésről szól!
2024-ben Fischer Annie-ösztöndíjban részesült Fenyvesi Gabriella Rea szoprán és Radnóti Róza zongoraművész is. A két fiatal zenész e kitüntetésnek köszönhetően ismerkedett össze, és a dalirodalom remekművei iránti rajongásuk közös dalest megálmodásához vezette őket.