A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni! Az idei évadban is folytatódnak nagy sikerű családi koncertjeink. A programok szerkesztője és házigazdája Székely Edit zenepedagógus, a MÁV Szimfonikus Zenekar fuvolaművésze.
Amióta 2006-ban az öttagú zenekar elkezdte a kortárs gyerekvers-irodalmat zenei formában népszerűsíteni, azóta minden koncert egy varázslatos utazás, amelyen a zene és a szavak egyesülnek, hogy szórakoztassák és elgondolkodtassák a legkisebbeket és a felnőtteket egyaránt.
A várakozás izgalmát idézve, angyalokkal keringőt járva csillagok fényességében, játszva elmerülni a karácsonyi csodavilágban. A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.
Képzeljük el, hogy egy elegáns angol fogadáson veszünk részt, ahol a zenei élmények épp olyan kifinomultak, mint a teázás klasszikus hagyományai a szigetországban.
Halász Judit színészi pályafutásával párhuzamosan új műfajt teremtett előadóművészként. Magyar költők verseit évtizedek óta énekli - a magyar könnyűzene legjobbjainak megzenésítésében – méghozzá gyermekeknek. Generációk nevelkedtek fel lemezeinek hallgatása közben.
2025. tavasz
Bábos, anyanyelvi családi játszóház Bogyó és Babóca, Boribon és Kippkopp történeteivel, verseivel… és önfeledt játék régi időkből való mackókkal, játékszerekkel, bababútorokkal, hintalóval, autókkal.
Dalok, versek, mondókák, remek muzsika, tánc, mulatság és játék… mi kellhet több egy vidám napra? Megvan! Egy titkokat rejtő égszínkék kendő, egy igazi Titoktok!
A természet legtehetségesebb énekesei kerülnek a figyelem középpontjába a Müpa Minimatiné sorozatának májusi programján, amely a madarak és a fák napja alkalmából, moldvai csángó népdalok és dunántúli táncok segítségével vezeti be az óvodásokat és kisiskolásokat a madarak csodálatos világába.
Mindenki tudja, hogy az erdő tele van furcsa lényekkel, ahogyan azt is, hogy régen, amikor az erdők még sűrűbbek és nagyobbak voltak, a bennük élő állatok némelyike varázserővel bírt. De mit tehet az ifjú legény, aki vadászni indult a rengetegbe, és jó szíve bajba sodorta?
A legkisebbeknek szóló koncertekre azokat a 1,5-4 éves gyermekeket várjuk szüleikkel, akiknek a mamájuk és a papájuk egykoron a Kaláka dalain nőtt fel.