Belső világunk, tereink felfedezése, a nem elválasztottság megtapasztalása, a külső és belső tereink egymásba nyitása a tibeti, japán és a Délkelet-ázsiai buddhizmus mantráival, imáival, hangvibrációival.
A Szemfényvesztés című előadássorozat soron következő műsora Győrben. Díjnyertes, világot bejárt előadók együtt egy nagyszabású show-műsorban! Látványos illúziók, gondolatolvasás és további humoros, szórakoztató műsorszámok egy színpadon. Legyen részese a lehetetlennek.
„Az eddigi legszemélyesebb előadásunk. Lecture, vallomás és számvetés. Elmegyünk a gyerekekkel Japánba, aztán meglátjuk, mi lesz.” (Kiss-Végh Emőke, Ördög Tamás)
A hálás utókor lankadatlan kutatói (Béres Tamás, Csabai László, Gerliczki András, Karádi Zsolt és Oláh András) ezúttal a kétszáz éve született Jókai Mór viselt dolgainak nyomába erednek.
Olyan készségeket szeretnél megtanulni, melyek segítségével a konfliktusok nem elkerülendő rossz dolgok lesznek, hanem nagyszerű lehetőségek a fejlődésre?
Az 1967-es fesztivál fellépői közül az előadáson szó lesz Jimi Hendrixről és Janis Joplinról, a Who együttesről, az Animalsről, a Simon and Garfunkelről, a The Byrdsről, a The Buffalo Springfieldről, a Jefferson Airplane-ről.
Az előadásban szó lesz a sokat szidott, úgynevezett műcsarnoki művészetről, az oktatás formáiról, jó és rossz művészekről, s néhány nagy tanáregyéniségről is.
Egy órás kikapcsolódás és relaxáció hangtálak, színek és illóolajok jótékony hatásának segítségével.
Foglalkozásvezetők: Farkas Viktória a Csili Lélekrágcsálók könyvtári klubjának vezetője és László András hangmasszőr
A butoh egy japán tánctechnika, amely avantgárd törekvésként az 50-es években indult „ankoku butoh”, a sötétség tánca néven. A fesztivál ennek a műfajnak a történetét és a legfrissebb alkotásait mutatja be évente Magyarországon, több helyszínen. Idén először az E10-ben is.
A „feminista” Monopoly, ahol különböző társadalmi helyzetű és nemű karaktereken keresztül, a saját bőrünkön tapasztalhatjuk meg a munkaerőpiaci egyenlőtlenségeket.