Számos teltházas külföldi koncertje után a Jazzation az Ars Sacra Fesztivál keretei között a MOMkult Színháztermében mutatja be repertoárjának legjavát, azokat a zeneműveket, amelyekben az öt énekes a zenei harmóniák megéneklésén túl a lelki harmónia megélésére is hangsúlyt fektetnek, illetve azokat a jazz és világzenei feldolgozásokat, amikben a szakralitás meghatározó szerepet tölt be.
A „Popzene időgépben” koncepció mögött mindenki által ismert kortárs popsikerek és örökzöld popslágerek swingesített, jazzesített, doo-woposított, Motown-hangzású soulba ültetett feldolgozásai húzódnak meg. Egyszerű, de nagyszerű ötlet, ami tökéletesen működik.
Az idén hatéves zenekar máris hosszú utat járt be, a rengeteg hazai koncert mellett versenyek és fesztiválfellépések alkalmával megfordultak Olaszországban, Lengyelországban, Spanyolországban és Szlovákiában is, ősszel pedig sor kerül első koreai fellépésükre.
A Budapest Bár mindig más, és mindig elvarázsol, mint a város, ami ihlette. Bicskén Szeptember 15-én Németh Juci és Mező Misi adja hangját és karizmáját a kétórás örömzenéhez, ami korokon és stílusokon át felemel, megérint és szórakoztat.
Grencsó István, Mezei Szilárd, Hock Ernő és Miklós Szilveszter kvartettje olyan muzsikusokat egyesít, akik valamennyien a spontán, pillanatokban gyökerező zene tisztelői.
Az öt zenész a jazz első évtizedeinek szellemiségéhez tér vissza, amikor a zenekarok minden este táncra perdítették az embereket. Mindenre kíváncsian utaznak kultúrák között, és azok vegyítésétől sem riadnak vissza. Nosztalgikus keringő, érzéki cumbia és free jazzel átitatott tarantella..
A belga jazzélet színe-java mutatkozik be ezen a kétrészes estén. Hazája vezető big bandje, a Brussels Jazz Orchestra, legkiemelkedőbb gitárosa, Philip Catherine, eminens szaxofonosa, Bert Joris és legkarakteresebb énekese, David Linx egyesíti erőit, hogy egy, az Európai Hidak számára összeállított programmal nyűgözze le a közönséget.
Brian Blade legendás amerikai jazzdobos (Chick Corea, Joshua Redman, Bill Frisell) Magyarországon is jól ismert, még popos körökben is az egyik legkeresettebb hangszerén - Joni Mitchelltől Bob Dylanig a legnagyobbakkal játszott.
A hátborzongatóan tehetséges, zenészcsaládba született amerikai énekesnő úgy hasított át karrierje eddigi állomásain, mint kés a vajon, hogy egy híján harmincévesen megjelentesse hatodik, Veronica Swift című, személyisége sokszínűségének leghívebb lenyomatát adó lemezét.
A nyolcvanéves jazz-zongorista, Kenny Barron nem csak koránál fogva a műfaj legendája, és nem csak azért, mert a hatvanas években sokáig játszott Dizzy Gillespie együttesében.
Tony Lakatos és Fabio Miano ebből az alkalomból két kitűnő magyar zenésszel alakítottak kvartettet, hogy saját szerzeményeiket és néhány sztenderdet adjanak elő – hűen a jazz történeti hagyományaihoz, illetve a bebop és a hard bop világához, latinos beütéssel fűszerezve.
Az évad művésze, Snétberger Ferenc koncertsorozatának első estjére vadonatúj mű ősbemutatójával készül. Movements című háromtételes darabjában zeneszerzőként és virtuóz szólistaként is remekel.
Gereben Zita és zenekarának eklektikus műsorában a dalok egyaránt hordozzák az R’n’B, a pop, a blues, és természetesen a jazz stílusjegyeit. A hazai könnyűzenei élet kiemelkedő énekes-dalszerzője 2009-ben alapította saját zenekarát; eddig három sikeres nagylemezt jelentettek meg, saját szerzeményekkel.
A Balázs Elemér Group Magyarország egyik legnépszerűbb jazz-zenekara, melyet a nemzetközileg is széles körben elismert jazzdobos, Balázs Elemér alapított 2000-ben.
Kőszegi Imre mindig jó időben van. Decemberben tölti be 80. életévét. És persze zenésztársai mindig számíthatnak kifogástalan lüktetésű kíséretére. A Magyar Jazz Szövetség második elnöke kifogyhatatlan energiájú művész.
A marokkói Saïd Tichiti volt az első, aki a gnawa zenét bemutatta és szélesebb körben ismertté tette Magyarországon. A marokkói gnawa a rabszolgák és leszármazottaik kultúrájának a része, és szorosan kapcsolódik gyógyító szertartásaikhoz.
Idén ötödik alkalommal kerül megrendezésre Gájer Bálint "Swing Karácsony" nagykoncertje Budapesten. Egy új magyar nyelvű lemezzel ünnepeljük meg a jubileumi ünnepi koncertet az Erkel Színházban.
A Ponga élvezettel lubickol a szabad improvizációban. Koncertjeiken zenei formák, ellenállhatatlan groove-ok és szokatlan dallamok keverednek, amelyek forrása a kísérletezés és a kötetlen játék.
A New Fossils tagjai a magyar és nemzetközi jazz- és könnyűzenei élet aktív muzsikusai: nevükkel az alternatív és indie zenei szcéna olyan meghatározó zenekaraiban is találkozhatunk, mint a Mörk, Co-Lee, Mordái, a Deep Glaze vagy a Dresch Quartet. Zenéjüket átszövi az elvágyódás, miközben a végeredmény egyértelműen kapcsolódik a kortárs, urbánus jazz legutóbbi vonulatához.
A Bognár Szilvia Sextet zeneiségében három zenei világ találkozik, fonódik egymásba. A hazai jazz- és világzenei színtér kiváló előadói egyéni stílusaikat is kidomborítva ötvözik harmonikus egésszé a különböző nemzetiségű népdalokat a jazz és az indiai klasszikus zene jellegzetes motívumaival, hangulataival.
Sárik Péter jazz-zongoraművészt virtuozitásáról és műfaji sokoldalúságáról ismerhetjük. 2006-ban alapította zenekarát, mely ebben a felállásban 2012 óta működik. Egyedi ötleteit örömteli és közérthető produkciók alakjában mutatják be és teszik egyre népszerűbbé a jazz zenét.
Az Eastern Boundary Quartetben két magyar zenész, Borbély Mihály fúvós és Bágyi Balázs dobos, valamint Joe Fonda nagybőgős és Michael Jefry Stevens zongorista összeszokott párosa (Fonda/Stevens Group, Conference Call) dolgozik együtt.
Ab Baars és a Grencsó / Mezei / Hock / Miklós kvartett az egyszeri és megismételhetetlen szabadzene világába invitálja a közönséget,
amelynek gyökere természetesen a jazz, a népzene és talán a kortárs klasszikus muzsika is, amikből egy metamorfózissal sajátos, eredeti mű jön létre, ami csak azokhoz szól, akik a pillanatot átélhetik a helyszínen.
Az Alto for Two kvintettet két női altszaxofonos, Kika Sprangers és Irene Reig vezeti. Zeneiségük a jazz hagyományában gyökerezik, ám határozott művészi víziójuk eltérő utakat jelöl ki számukra.