A Budapesti Operettszínház kiemelten fontosnak tartja, hogy támogassa autista embertársainkat a minél teljesebb élet megteremtésében és megélésében, ezért – ahogyan immár hagyománnyá vált – idén is gálakoncertet rendez az Együtt az Autistákért Alapítvány javára.
Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi különbségek komoly kérdéseit járja körül, és ez a világ első operettje, mely nem vidám végkifejlettel zárul.
A Mágnás Miska a magyar operettirodalom egyik legsikeresebb műve, mely újra és újra repertoárra kerül zenés és prózai színházakban egyaránt. Ez egyrészt szatirikus, mulatságos történetének köszönhető, másrészt Szirmai Albert és Gábor Andor olyan pompás, örökzöld számainak, mint például A nő szívét ki ismeri, az Úgy szeretnék boldog lenni vagy a Cintányéros cudar világ.
Huszka Jenő történelmi ihletésű nagyoperettjét a fordulatos sorsú asszony, Lebstück Mária igaz története ihlette, aki az 1848-ban bécsi forradalom kitörésekor férfiruhába bújik, és álnéven csatlakozik az egyetemi légióhoz...
A Budapesti Operettszínház új bemutatója egyesíti az operett műfajának legnemesebb hagyományait és a Nagymező utcai teátrum lenyűgöző, 21. századi színpadi látványvilágát. Kálmán Imre világsikerű darabjának premierje a 2025-ös év egyik legjobban várt eseménye.
Az előadás premierje 2025.02.21-22-23-án lesz, február hónapban 8 alkalommal látható.
A romantikus történetben egy fiatal japán gésa, Cso-cso-szán őszinte, tiszta szerelme elevenedik meg egy amerikai tengerésztiszt, Pinkerton iránt. Házasságuk kedvéért, vállalva a népe általi kitagadást, áttér a keresztény hitre, azonban csalódnia kell szerelmében.
Verdi huszonhét évesen elhatározta: soha többé nem ír operát. Szakmai és magánéleti mélyponton volt: A pünkösdi királyság megbukott, majd eltemette két kisgyermekét és végül feleségét is. Ebben az időszakban ügynöke rábeszélésére volt hajlandó csak elolvasni a Nabuccót. 1842 tavaszán már egész Milánó a „Va, pensiero...”-t dúdolta. Az opera középpontjában egy történelmi korszakváltás áll: megváltoznak az értékrendek.
Pesten, a Józsefvárosban, a Nagytemplom utcában Katóka ünneplésére készül a háznép. Katóka, teljes nevén Pünkösdi Kató ugyanis színinövendék és éppen előadása volt a színházban, ahol a Csókos asszony című operett címszerepét játszotta.
Társulatunk 2025-ben jubileumi évnek örvend, így ez alkalomból szeretnénk megörvendeztetni kedves közönségünket vadonatúj műsorgálánkkal.Utazzon velünk a zene világába, fülbemászó dallamok, vérpezsdítő koreográfiák a legszebb és legnépszerűbb operettekből táncos és humoros köntösben.
Ifj. Johann Strauss egyik budapesti látogatása alkalmával megismerkedett Jókai Mórral, az ismeretség gyümölcse pedig a valcerkirály egyik legkiválóbb operettje, A cigánybáró lett a magyar írófejedelem kisregénye nyomán.
“Amíg egy asszony a kalandos biztonságra vágyik, addig a férfi biztonságos kalandra.” Csupa ellentmondás: örök titok, állandó és kimeríthetetlen téma: férfi és nő. Veszekedést követő édes kibékülések, komoly és játékos civódások.
Újra műsoron az Operett- és Musicalgála! Színházunk, a nagy érdeklődésre való tekintettel ismét műsorra tűzi a nemrég bemutatott gálát, így azok is örülhetnek neki, akiknek nem volt alkalmuk az újévi produkció megtekintésére. A zenei repertoár változatlansága, olyan csodás dallamokkal, mint János vitéz, a Víg özvegy, Csengő vagy Marica grófnő, valamint a megunhatatlan musical slágerekkel, mint Elisabeth, Nyomorultak, Jekyll és Hyde és még sok más, nem akadályoz meg bennünket, hogy a Nagyérdeműt egy különleges koncertélménnyel lepjük meg. A hangulat garantált!