Program


M. Norman-T. Stoppard-L. Hall: Szerelmes Shakespeare

M. Norman-T. Stoppard-L. Hall: Szerelmes Shakespeare

Az Oscar-díjas film alapján készült színpadi változat szórakoztató, szellemes és tiszteletlen tisztelgés Shakespeare zsenialitása előtt. A Szerelmes Shakespeare mesterien ötvözi a tényeket és a fikciót, a tiszta költészetet és a játékos humort.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. május 23. csütörtök, 19:00

A Szegedi Nemzeti Színház saját produkcióban bemutatja
MARC NORMAN – TOM STOPPARD – LEE HALL: SZERELMES SHAKESPEARE
romantikus vígjáték
Bemutató: 2023. október 06. 19:00
Marc Norman & Tom Stoppard forgatókönyve alapján színpadra alkalmazta Lee Hall

A színdarab ősbemutatója a West Enden a Disney Theatrical Productions & Sonia Friedman Productions közös produkciójában történt, az előadást rendezte Declan Donnellan, a díszlettervező Nick Ormerod, a zeneszerző Paddy Cunneen volt.

Fordította: Szabó T. Anna

Will Shakespeare, a tehetséges ifjú író 1593 nyarán anyagi gondokkal küzd – új színdarabot kell írnia, hogy hitelezőit kifizethesse. Akárhogy sürgetik a mecénások és a színházigazgatók, ihlet híján képtelen folytatni legújabb művét, pedig nagyon gyorsan szükség lenne egy borzongató, vicces, romantikus, véres, fordulatos, kardozós produkcióra, amelyben lehetőleg kutyák is szerepelnek, hogy a nézőtér biztosan megteljen. A készülő remekműnek eddig csak a címe biztos: Romeo és Etelka, a kalóz lánya. A szereplőválogatás sem túl bíztató, a jelentkezők leginkább a helyi kocsma mérsékelt képességű táborából verődnek össze. Az ifjú Willt már a teljes kétségbeesés környékezi, amikor a válogatáson feltűnik egy rendkívüli tehetség, Thomas Kent. A fiatal színészről hamarosan kiderül: férfiruhája csak álca, mögötte Lady Viola de Lesseps rejtőzködik. A nagy költő a lányban szerelmére és múzsájára talál. Zavaros és szenvedélyes események sora következik, hiszen Shakespeare házas, Erzsébet királynő parancsára pedig Lady Violának hozzá kell mennie Lord Wessexhez.

Szereplők
Will Shakespeare................................................. Krausz Gergő
Viola De Lesseps................................................. Menczel Andrea
Királynő................................................................ Fekete Gizi
Wessex................................................................ Szegezdi Róbert
Marlowe............................................................... Poroszlay Kristóf
Henslowe............................................................. Barnák László
Ned / Mercutio..................................................... Rétfalvi Tamás m.v.
Burbage............................................................... Kárász Zénó
Dajka.................................................................... Szilágyi Annamária
Fennyman............................................................ Borovics Tamás
Tilney................................................................... Vicei Zsolt
Webster............................................................... Csábi András / Holló-Zsadányi Norman
Ralph / Dajka....................................................... Pálfi Zoltán
Sam / Julia........................................................... Károlyi Krisztián m.v. / Turi Péter e.h.
Sir Robert De Lesseps......................................... Rácz Tibor
Wabash................................................................ Somló Gábor
Frees / Capuletné / Catling.................................. Szívós László
Nol / Valentine / Benvolio..................................... Turi Péter e.h. / Gábor Zalán
Lambert / Tybalt / Peter / Csónakos..................... Bánvölgyi Tamás
Kutya.................................................................... Georgie / Jamie

Közreműködők:
Színészek (Gergely, Ábrahám, Sámson), lakájok, udvari nép, színházi nép (Quickly asszony, Próteusz, Függönyös):
Farkas Panna, Hőbe Barbara, Jónás Dzsenifer, László Lívia, Stefanik Kata, Szabados Tímea, Szincsák Patrícia,
Baranyai Krisztián, Bolla Bence, Fülöp Ádám, Halmi Rudolf, Opavszki Máté, Slezák Dávid, Stefanik Sándor
Köröstorki Ebtanoda – trénerek: Széles Lilla, Zoboki Dolóresz, Szécsényi Anita

Alkotók
Dramaturg: Sediánszky Nóra
Díszlettervező: Vereckei Rita
Jelmeztervező: Gálvölgyi Anett, Miovác Márton
Koreográfus: Hajdu Anita
Koreográfus asszisztens: Szabados Tímea
Zene: Zságer-Varga Ákos
Harckoreográfus: Balázs László
Kutyatréner: Sipos Tibor János
Súgó: Jánoska Zsuzsa
Ügyelő: Stefanik Sándor
Rendezőasszisztens: Fekete Marianna
Rendező: Horváth Illés

A színdarabot Magyarországon a Theatrum Mundi Ügynökség képvisel.

Ajánlatunk


A Fővárosi Nagycirkusz nyári műsorában egy kalandos időutazásra hívunk! Hunyjuk be szemünket és repüljünk vissza az időben száz évet! Az 1920-as évekbe érkezünk, egy fantasztikus évtizedbe! Ki ne akart volna akkor élni!? Ki ne akart volna egy stílusos puhakalapban kiszállni egy nyitott sportkocsiból és táncba szaladni, amikor megszólalt a swing, a jazz vagy a charleston?

2025. június 26., csütörtök 20:00 (esőnap: június 27.) 2025. június 28., szombat 20:00 (esőnap: június 29.) Műsoridő: 150 perc (1 szünettel)

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

Ajánló


Az előadás középpontjában két fiú története áll, egyikük szegénységben él, míg a másik a trón várományosa. Amikor sorsuk egy véletlen…

Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




Vásárlói tájékoztatóÁltalános szerződési feltételek | Kapcsolat