A Szent István Bazilika műemlék Angster-orgonája kizárólag a pénteki esti orgonakoncerteken szólal meg. A változatos program gazdag zenei éléményeket kínál, a hangversenyek előadói Liszt-díjas, Érdemes Művész és Junior Príma-díjas orgonaművészek, illetve elismert operaénekesek és hangszeres művészek, akiknek a közreműködése garantálja az előadások magas színvonalát.
Anima Musicae - a zene lelke. A kreatív vonós műhelyből indult zenekar mára Európa rangos koncerttermeinek és fesztiváljainak vendége, Magyarország meghatározó kamaraegyüttese.
Budavári Palotakoncert 2025 – Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország
Idén 11. alkalommal, augusztus 1-én és 2-án ismét megrendezésre kerül a Budavári Palotakoncert! A Budai Vár Oroszlános udvarának festői környezetében felcsendülnek a hazai és az egyetemes operettirodalom legnépszerűbb dallamai, legendás zeneszerzőink romantikus duettjei, varázslatos együttesei és vérpezsdítő táncai!
Ne hagyja ki ezt az egyedülálló koncertet, ahol az olasz zeneszerző, Antonio Vivaldi halhatatlan műve, a Négy évszak csendül fel. Ez a különleges este egy vonósnégyes előadásában elrepíti a hallgatóságot Vivaldi zenei varázslatába.
A harmincéves brit orgonaművész, Anna Lapwood új generációs világsztár, 741 ezer követővel az Instagramon. A Royal Albert Hall rezidense, akit természetes zeneisége segít át a műfajok határain. „Sokkal több mint tehetséges orgonista, kóruskarnagy és a közösségi média szenzációja: egy sztár, akinek küldetése van” – írta róla a The Sunday Times.
Ne hagyja ki ezt az egyedülálló koncertet, ahol az olasz zeneszerző, Antonio Vivaldi halhatatlan műve, a Négy évszak csendül fel. Ez a különleges este egy vonósnégyes előadásában elrepíti a hallgatóságot Vivaldi zenei varázslatába.
Az elismert zongoravirtuóz, Vásáry Tamás karmester által alapított Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájának keretei között készül hangversenykörútjára. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara ebben az évben 24. alkalommal hívta életre a Magyarországon egyedülálló eseményt. Az akadémiára a világ minden tájáról érkeznek a fiatal tehetségek, akik az elmúlt években 50 nemzetet képviseltek.
A hangversenyen vezényel: Bolyky Zoltán és Kovács János Érdemes Művész, Liszt-, Bartók–Pásztory- és Kossuth-díjas karmester, a Magyar Állami Operaház örökös tagja.
Muszorgszkij Egy kiállítás képei című zongoraciklusát barátja, Viktor Hartmann orosz képzőművész emlékére komponálta. A rendkívül nehéz darab 1874 nyarára készült el, szerzője életében azonban be sem mutatták, és nem is publikálták.
Zenés történelemidézés a Beethoven emlékmúzeumban, a kastélyban és a parkban
16.00: Interaktív zenés gyerekfoglalkozás
17.00, 17.30, 18.00: Rendhagyó "élő történelmi" séta a Beethoven Emlékmúzeumban, a kastélyban és a parkban szakvezetéssel
(időpontonként max. 30 fő)
A látogatók a Beethoven Emlékmúzeumban, a kastélyban és a parkban rendhagyó tárlatvezetésen vehetnek részt, amelynek részei azok az élő történelmi bemutatók, élőképek, amelyek megidézik a Brunszvik Teréz korát.
19.00-20.00: A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarának kamarakoncertje táncbemutatóval a kastélyparkban, a tó partján
Házigazda: Mona Dániel
Három kontinens 26 országából összesen 110 jelentkezés érkezett a július 5-13. között harmadik alkalommal megrendezett debreceni Kodály Zoltán Nemzetközi Zenei Versenyre, amelynek keretében a fiatal kürt-, trombita- és harsonaművészek mérhetik össze tudásukat.
Miklósa Erika és Balázs János különleges és innovatív együttműködése, közös színpadi létük varázsa nem csak a Cziffra Fesztivál, de a hazai klasszikus zenei élet színfoltjává vált az elmúlt években.
Rézfúvósok a középpontban: a legkirályabb hangszerek a zenekarban! Hatalmas bulival vár mindenkit a Danubia, aki kíváncsi arra, kik fütyülnek azon a bizonyos rézfán a zenekarban!
Vonzások és választások
Bartók Béla: A csodálatos mandarin, Sz. 73, BB 82 – színpadi előadás a Duda Éva Társulat közreműködésével;
A kékszakállú herceg vára, Sz. 48, BB 62
Újra a Müpában üdvözölhetjük a világ egyik legsikeresebb zenekarát, az idén 125 éves Bécsi Szimfonikusokat, amely 2021-ben hatalmas sikert aratott a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben! Virtuóz szólistájuk, a kiváló orosz zongoraművésznő, Anna Vinnitskaya a brüsszeli Erzsébet Királyné Zenei Verseny hajdani győztese.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot