A MOMkult prémium koncertsorozata, az UPSOUND egyedülállóan izgalmas zenei élményeket nyújt nemzetközileg elismert, de itthon még kevésbé ismert előadókkal.
A Danubia Zenekar újévi produkciójával a pompás bécsi újévi koncertek hangulatát varázsolja Budapestre megidézve a 19. századi–századfordulós bálok, operett-előadások, hangversenyek elegáns világát.
A PRAGUE CELLO QUARTET egy négy kivételes cseh zenészből álló együttes, amely a leghíresebb musical-dallamok eredeti feldolgozásait játssza (Jézus Csillaga Szupersztár, Les Misérables, Moulin Rouge vagy Az Operaház Fantomja).
A Szent István Bazilika műemlék Angster-orgonája kizárólag a pénteki esti orgonakoncerteken szólal meg. A változatos program gazdag zenei éléményeket kínál, a hangversenyek előadói Liszt-díjas, Érdemes Művész és Junior Príma-díjas orgonaművészek, illetve elismert operaénekesek és hangszeres művészek, akiknek a közreműködése garantálja az előadások magas színvonalát.
A klasszikus Diótörő-mese… kicsit másképp – Lackfisan. A hagyományt folytatni kell, idén is A diótörő teljes zenéjével ünnepel a Danubia Zenekar, ez alkalommal Lackfi János átiratát meséljük el.
A legelső ferences jótékonysági koncert még Ferences jótékonysági est néven 2009-ben került megrendezésre a Magyarok Nagyasszonya Ferences Rendtartomány szervezésében. Azóta - egy koronavírus-évet leszámítva - minden évben megszervezik a magyarországi ferencesek.
Hollywood! - Válogatás a filmzene nagy korszakaiból
A hét mesterlövésztől a Star Warsig…zenék és a mögöttük rejlő történetek. A koncert a filmzene nagy korszakain átívelő válogatás, csemegézés klasszikussá vált filmzenékből.
A viszontlátásnak is megvan a maga varázsa, de a bemutatkozások talán még izgalmasabbak. Észak-Európa rangos együtteseinek egyike, a Dán Nemzeti Szimfonikus Zenekar először látogat a Müpába. A legjobbkor: idén ünnepli alapításának 100. évfordulóját! Észak zenekarát 2017 óta déli karmester vezényli: a világhírű olasz Fabio Luisi, számos Metropolitan-operaközvetítés ünnepelt sztárja.
2025-ben különleges esttel indul az új év Hatvanban az Újévi Hangverseny jóvoltából. A Hatvani Szimfonikus Zenekar közreműködésével, valamint neves vendégművészek részvételével emlékezetes zenei élmény várja az érdeklődőket.
A Müpa újévi koncertje mindig izgatottan várt esemény, 2025-ben pedig kiváltképp annak ígérkezik. A hangverseny állandó karmestere, Fischer Ádám Haydn két nagy oratóriuma, A teremtés és Az évszakok közül most a Müpában ritkán hallható utóbbit vezényli.
Szenvedélyes bécsi keringők és polkák és a magyart nagyok ismerős zenéi. A Danubia zenekar a bécsi újévi koncertek hangulatát hozza Pesthidegkútra és megidézi az előző egy-két évszázad báljait, hangversenyeit is.
Jöjjenek, koccintsanak velünk Pesthidegkúton a szép új esztendőre!
Az Újévi gálakoncerten felcsendülnek a műfaj legismertebb dalai: szólók, romantikus duettek, vérpezsdítő ritmusok, hamisítatlan magyar dalok és az elmaradhatatlan Strauss-keringők és polkák.
Erre a koncertre nem kell kiöltözni, nem tart órákig, cserébe barátságos és közvetlen a hangulat, amit még oldottabbá tesznek Fischer Iván szellemes kommentárjai az elhangzó művekről.
Az év egyik fénypontja 2024-ben is a Klasszikus karácsony, melyen a régit az újjal, a hagyományt az innovációval kapcsolja össze a Danubia Zenekar lélekemelő és szórakoztató módon.
Ha csak futó pillantást vetünk a Kossuth-díjas Vashegyi György vezényletével a Nemzeti Filharmonikus Zenekar hangversenyén megszólaló művekre, legelső észrevételünk talán arról szólhat, milyen vonzó stiláris, műfaji és előadóapparátus tekintetében megvalósuló változatosságot kínál az est programja.
A buffalói születésű, ám 1995 óta francia állampolgárságú karmester, William Christie, a korhű régizenei előadásmód egyik legjelentősebb alakja nyolcvanadik születésnapját ünnepli.
Lassan egy évtizede annak, hogy Miklósa Erika és Balázs János közösen álltak a közönség elé olyan párbeszédre lépve, mely nemcsak a két ragyogó művész személyiségének közös pontjaira mutatott rá, de a kamarazenei formán keresztül új megvilágításba helyezte egyrészt az opera műfaját, másrészt pedig az ének és a zongora intim kapcsolatát.
Húszéves története során a Müpa háromszor is vendégül látta a historikus régizenejáték nagy alakját, Jordi Savallt. A katalán gambaművész és karmester első fellépésének éppen 2005-ben, a megnyitás évében lehetett tanúja a közönség.